Tällä palstalla kyseltiin kerran hyvää autokorjaamoa ja minun mielestäni se on autokorjaamo O Kärnä Elimäentie 2519, 47200 Elimäki. Puhelin 04458122. Tällä korjaamolla on hinta ja laatusuhde kohdillaan. Olen käynyt monessa muussakin korjaamossa kuten Laakkosella Porvoossa ja Auto Sunilla Kouvolassa sekä Gröndahl:illa Loviisassa. Vein auton huoltoon Gröndahl:ille toimivana ja sain sen takaisin viallisena, jakopään hihnan vaihto aiheutti käyntiongelmia. Laakkosella raidetangonpään vaihto on yli kolmekertaa kalliinpi kuin O Kärnällä. Auto Sunille voi jatkaa matkaa jos Kärnällä ei ole aikaa.
Hyvä autokorjaamo
13
2502
Vastaukset
- Anonyymi
Ei koskaan voi suositella hyvää autokorjaamoa. On monta tekijää, tärkein, miten vanha auto? Minkä merkkinen ja valmistusmaa? Mikä siinä on vikana? Mitä sille pitää tehdä?
Toyota= Porvoon autotarvike. Volvo= Paavilainen. Lada= Penax. Tötteröbiili= Ramin hitsaus ja huolto. Korjaus saa kestää vuoden, ja silti ei valmis = Granmark.Autokorjaamohan on autokorjaamo, ei mikään merkkihuolto. Hyvä korjaamohan korjaa melkein auton kuin auton, ja ellei pysty korjaamaan ei ota työtä vastaan. Kyseisestä korjaamosta minäkin tiedän sen verran, että se toimi aiemmin Lapinjärvellä ja remontissa siellä on ollut kaikenlaisia autoja, uudenkarheista AMG mersuista vanhoihin kottosiin. Kuuluu Autoasi ketjuun. Porvoon autotarvikehan on merkkihuolto, en tiedä korjaako se muita kuin Toyota autoja. Muutkaan mainitsemasi korjaamot eivät ole minulle tuttuja.
pekka.wallenpw kirjoitti:
Autokorjaamohan on autokorjaamo, ei mikään merkkihuolto. Hyvä korjaamohan korjaa melkein auton kuin auton, ja ellei pysty korjaamaan ei ota työtä vastaan. Kyseisestä korjaamosta minäkin tiedän sen verran, että se toimi aiemmin Lapinjärvellä ja remontissa siellä on ollut kaikenlaisia autoja, uudenkarheista AMG mersuista vanhoihin kottosiin. Kuuluu Autoasi ketjuun. Porvoon autotarvikehan on merkkihuolto, en tiedä korjaako se muita kuin Toyota autoja. Muutkaan mainitsemasi korjaamot eivät ole minulle tuttuja.
Anteeksi, olen pahoillani. Kuuluu Autonomi ketjuun eikä Autoasi ketjuun.
- Anonyymi
Maaz garage Koskenkylä ,aina korjausarvio pitänyt kutinsa ja auto joka kerta päivässä valmis.
- Anonyymi
okey,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
- Anonyymi
Päivitys tähän ketjuun, mihin auto huoltoon?
- Anonyymi
Olen ymmärtänyt että PG-Speed kiislomissa on edullinen ja vapaita aikoja löytyy.
- Anonyymi
Pori jazzin
- Anonyymi
Miksi ihmeessä joku kysyy neuvoa Suomi24 ja vielä luottaa vastauksiin? Ei jumalauta! ;)
- Anonyymi
JUNTTIEN PALSTA ,,
- Anonyymi
Miksi joku valehtelisi viestissään? Ei mitään järkeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi joku valehtelisi viestissään? Ei mitään järkeä.
Oletko lukenut tätä palstaa? Tämähän on paskanpuhujien paratiisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko lukenut tätä palstaa? Tämähän on paskanpuhujien paratiisi.
Kysymys oli sarkasmia ja vastauksesi täysin tarkka ja oikea kuvaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524