Seurat Järviradiossa

1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nyt oli väkevää julistusta veli puhujaveljeltä.

"Raamattu on totta. Raamattu todistaa sen."

Tuo on aivan absoluuttisen aukoton todiste raamatullisesta totuudesta.

Näin muuten äsken Joulupukin ja Joulumuorin. Ja tonttuja. Poroa en nähny. Se oli harjoituslennolla.
Kysyin, ovatko he ihan oikeita joulupukkeja ja muoreja Ja tonttuja.
Ovat he, vastasivat he.
Niinpä en enää hetkeäkään epäile joulupukin olemassoloa.
Se poro minua vielä hiukan epäilyttää. Ei sillä, etteikö poro osaisi lentää, mutta onko porolla muka punainen nenä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TÄHTIKANAVA- kirjoitti:

Seurat Perhosta,

https://www.jarviradio.fi/kuuntele/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu