Kyllä taas tempun keksivät kun ottivat mahosen takaisin. Sen teesit akk sivuilla kuulostaa juuri siltä mitä se hoki aikoinaan ja paskat välitti niistä, toimintaympäristön muutos on ollut käsillä 30 vuotta ja seuratoiminta. Milloin olette nähneet mahosen seuratoiminta juurilla? Nopeasti on unohtunut että hänen toimien takia jokkisharrastajista iso osa perusti toisen liiton ja sama tapahtui rallissa. Ja mitä tulee niihin irtisanomisiin ja työsyrjintä syytteisiin niin niitä voi lukea https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/akk-pomoille-syyte-tyosyrjinnasta/4169846#gs.iq5ldo ja lisäähän oli sitten näitä http://www.f1-forum.fi/vb/showthread.php?t=32436
Mitähän keksii nyt seuraavaksi
Voihan mahonen
9
878
Vastaukset
- Anonyymi
Pitääkin mennä kuuntelemaan seuraseminaariin, kuinka Mahonen siellä kertoo tarinoita elävästä seuratoiminnasta, niin se äijä olisi ikinä nähnyt mitään seuratoimintaa. Juhlapuheita osaa pitää, mutta siihen se jää.
- Anonyymi
Noo eipääs menny kauaa ku se Mahonen keksi jo temput. Tj Lehmuskallio saa ny lähtiä ja palkkasi jo pari uutta omaa miestään tilalle. No kukahan nämöökin maksoo ny. No me harrastajat tietenki. Johtajan kun irtisanoo, nii siitä pitää varmoon maksaa aika paljon. Lupasi seuratoimintoihin paneutua herra Mahonen, mutta toisiin kävi ja ny taas harrastaja maksoo.
- Anonyymi
Mahonen ei palkannut ketään vaan Tatu palkkas 2019 vuoden lopussa 2 uutta tekijää
- Anonyymi
Hyvä tarkennus ilmeisesti joltain liiton mieheltä, kun osasi sen noin tarkasti sanoa. No mutta sittenhän se meni hyvin. Kaksi tuli lisää ja yksi lähti ja tälle lähtijälle maksetaan varmaan johtajasopimuksen irtisanominen, niin sehän tarkoittaa, että kolmen ihmisen kulut nyt katettavana.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000006417442.html
No siinä se nyt on uutisena. Eivät ajatukset kohdanneet Mahosen ja tj välillä. Niimpä tämä sitten maksaa taas liitolle luultavasti 100 000 euroa eli olisko joku tuollainen summa ollut Lehmuskallion vuosipalkka. Ja luultavasti ainakin sen joutuvat maksamaan kun johtajasopimuksen irtisanovat. Kas kun ei mahonen tehnyt taas backmanista omaa juoksupoikaansa. Täytyy kyllä onnitella liittovaltuustoa hienosta pj valinnasta ja hallituksen jäsenten munattomuudeta että harrastajien rahoja taas laitetaan taivaan tuuliin ja mahonen pönkittää egoansa.- Anonyymi
Harrastajien apuna toimii ihan muut tahot. Ei pakkokumarruksen jälkeen tarvitse jäädä kengänkärkiä nuolemaan. Ruohonjuuritason ei tarvitse edes miettiä näitä juttuja.
- Anonyymi
No taas iski liiton hallituksen mies ellei jopa pj itse. No ei tartte harrastajien miettiä, kun ovat ne joka tämänkin taas maksaa. Olis tuonkin rahan voinut käyttää taas paremmin, mutta yhden herran egon pönkittäminen vain jatkuu. Hyvin menee taas AKK:lla.
- Anonyymi
No nyt Mahoselta pelastustoimet seuroille? Sehän lupasi seuratoimintaan keskittyä.
- Anonyymi
Kielletään kaikki kunnes korona ei enää vaivaa, niin meillä on seuratoimintaan vielä jatkossakin niitä tekijöitä. Alkavat olla useilla paikkakunnilla sitä iäkkäämpää riskiryhmää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17722362Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant779579Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846375SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886056Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot465055HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1124700Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942173Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821439