Kyllä taas tempun keksivät kun ottivat mahosen takaisin. Sen teesit akk sivuilla kuulostaa juuri siltä mitä se hoki aikoinaan ja paskat välitti niistä, toimintaympäristön muutos on ollut käsillä 30 vuotta ja seuratoiminta. Milloin olette nähneet mahosen seuratoiminta juurilla? Nopeasti on unohtunut että hänen toimien takia jokkisharrastajista iso osa perusti toisen liiton ja sama tapahtui rallissa. Ja mitä tulee niihin irtisanomisiin ja työsyrjintä syytteisiin niin niitä voi lukea https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/akk-pomoille-syyte-tyosyrjinnasta/4169846#gs.iq5ldo ja lisäähän oli sitten näitä http://www.f1-forum.fi/vb/showthread.php?t=32436
Mitähän keksii nyt seuraavaksi
Voihan mahonen
9
843
Vastaukset
- Anonyymi
Pitääkin mennä kuuntelemaan seuraseminaariin, kuinka Mahonen siellä kertoo tarinoita elävästä seuratoiminnasta, niin se äijä olisi ikinä nähnyt mitään seuratoimintaa. Juhlapuheita osaa pitää, mutta siihen se jää.
- Anonyymi
Noo eipääs menny kauaa ku se Mahonen keksi jo temput. Tj Lehmuskallio saa ny lähtiä ja palkkasi jo pari uutta omaa miestään tilalle. No kukahan nämöökin maksoo ny. No me harrastajat tietenki. Johtajan kun irtisanoo, nii siitä pitää varmoon maksaa aika paljon. Lupasi seuratoimintoihin paneutua herra Mahonen, mutta toisiin kävi ja ny taas harrastaja maksoo.
- Anonyymi
Mahonen ei palkannut ketään vaan Tatu palkkas 2019 vuoden lopussa 2 uutta tekijää
- Anonyymi
Hyvä tarkennus ilmeisesti joltain liiton mieheltä, kun osasi sen noin tarkasti sanoa. No mutta sittenhän se meni hyvin. Kaksi tuli lisää ja yksi lähti ja tälle lähtijälle maksetaan varmaan johtajasopimuksen irtisanominen, niin sehän tarkoittaa, että kolmen ihmisen kulut nyt katettavana.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000006417442.html
No siinä se nyt on uutisena. Eivät ajatukset kohdanneet Mahosen ja tj välillä. Niimpä tämä sitten maksaa taas liitolle luultavasti 100 000 euroa eli olisko joku tuollainen summa ollut Lehmuskallion vuosipalkka. Ja luultavasti ainakin sen joutuvat maksamaan kun johtajasopimuksen irtisanovat. Kas kun ei mahonen tehnyt taas backmanista omaa juoksupoikaansa. Täytyy kyllä onnitella liittovaltuustoa hienosta pj valinnasta ja hallituksen jäsenten munattomuudeta että harrastajien rahoja taas laitetaan taivaan tuuliin ja mahonen pönkittää egoansa.- Anonyymi
Harrastajien apuna toimii ihan muut tahot. Ei pakkokumarruksen jälkeen tarvitse jäädä kengänkärkiä nuolemaan. Ruohonjuuritason ei tarvitse edes miettiä näitä juttuja.
- Anonyymi
No taas iski liiton hallituksen mies ellei jopa pj itse. No ei tartte harrastajien miettiä, kun ovat ne joka tämänkin taas maksaa. Olis tuonkin rahan voinut käyttää taas paremmin, mutta yhden herran egon pönkittäminen vain jatkuu. Hyvin menee taas AKK:lla.
- Anonyymi
No nyt Mahoselta pelastustoimet seuroille? Sehän lupasi seuratoimintaan keskittyä.
- Anonyymi
Kielletään kaikki kunnes korona ei enää vaivaa, niin meillä on seuratoimintaan vielä jatkossakin niitä tekijöitä. Alkavat olla useilla paikkakunnilla sitä iäkkäämpää riskiryhmää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467455
- 324098
- 573635
- 503150
- 172826
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons522386- 532327
- 432268
- 372268
- 162246