Ensin ryvettyi SDP:n Hussein al Taee sitten Husu Hussein ja nyt tämä viimeinen Veijo Baltzar jota ovat sdpläiset politikot kilvan ylistäneet ja palvoneet.
Kyllä nyt taas sataa ääniä Persustan laariin, kuulen kuinka oikein rapisee kun laari täyttyy taas yli äyräiden.
Taas sataa Perussuomalaisille ääniä SDP:ltä
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Taisi persustan pelko ajaa SDP: ruotuun takaisin postilakossakin, heh.
Persusta on enämpi pienen ihmisen ja pienpalkkalaisten asialla nykyisin kuin sdp, vaikka kaiken järjen mukaan pitäisi juuri sdpn: olla duunareiden puolesta puhuva.
Eli, postilakkokin loppui kun persusta pikkusen painosti ja Rintellä tuli kylmä rinkiperseeseen. - Anonyymi
Näin se HOMMA etenee kohti seuraavia vaaleja, jossa tosiaan punnitaan kansan tahto MAHANMUUOSTA ja suomern itsenäisesti hallitusta maahanmuutosta.
Taas Sdp laukaisi haulikon omaansa nilkkaansa ja duunarien luottamus hiipui - Anonyymi
Eiköhän ole aivan sama mikä puolue johdossa. Aina menee asiat päin peetä.
Ei persut sen kummoisempia ole valtaan päästyään.
Paitsi että rähinöitä voisi tulla enemmän ja vakavampia.- Anonyymi
Nyt pitäisi tosiaan ottaa taannestivasti oppia ruottista jossa
äiditkään ei uskalla kulkea lastevaunuineen kadulla - mitä suomi odottaa?
Halutaanko Rintee muodostaa gettoja saloonkin, enämpi.
Tanskassa aletaan purkamaan kokonaisia kaupunginosia jotta maahanmuuttajajengit saadaan pois.
En nyt sanoisi, että koko 70 luvun ollikkalaa purettais, mutta tulevaisuudessa ei niillän ole mitään arvoa, purkuun menee koko alue 25v päästä, ei auta paskaakaa elementtien uudelleen saumaus .
- Anonyymi
Suomen politiikka on nähty monien vuosien ajan. Paljon puhetta ja teatteria. Liputkaan ei ilmaisia.
- Anonyymi
Kyllä siellä meidän kansan etua ajaa Lunden ja pari muuta.Varmana yrittävät saada asioita eteenpäin.,
Vielä tulee iloiset ja loistavat ajat Suomeen.Kansalla nousukausi ja omat otetaan huomioon.Ei politiikka ole teatteria,vakavia asioita käsitellään.
Seuraavissa vaaleissa perssut tulee murskavoittoon.Jokaiselle tulee palvelut paranemaan ja toimeentulo.
Olkaa yhteydessä Lundeniin ja oikesti meidän kansan asioita ajaviin perssuihin.Kertokaa heille,kuinka voivat auttaa.He on KANSANEDUSTAJIA. .!- Anonyymi
Kohta on persustan kannatus jo 40 % kansasta, ei siis enää kannata SDP johdon rahdata kauan pimeään AFRIKKAAN TYÖLÄISTEMME VEROVAROJA jopa 980 miljoonaa joidenkin tutsien ja dutsien heimosataan
Näin on ja jämti näin on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta on persustan kannatus jo 40 % kansasta, ei siis enää kannata SDP johdon rahdata kauan pimeään AFRIKKAAN TYÖLÄISTEMME VEROVAROJA jopa 980 miljoonaa joidenkin tutsien ja dutsien heimosataan
Näin on ja jämti näin on.Ajatelkaa, miksi suomalaista verorahaa työnnetään afRIKKAAN MELKEIN MILJARDI , Miksi.
Duunareille ja eläkeläisille ensivuonna korotuksia samanverran, miksi?
jOS AJATTELEE JÄRJELLÄ ETTÄ SUOMI ÄHETTÄÄ Afrikkaan 1 000000 00
euroa, menee ne siellä kaikki niiden heimopäälliköiden taskuun ja kansa saa vain jotain hajuja.
Aseita ostavat HUTSIT JATUTSIT ITSELLEEN jottaa voisivat taas 1000 vuotista sotaansa käydä - nyt suomen rahoilla, perkele. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajatelkaa, miksi suomalaista verorahaa työnnetään afRIKKAAN MELKEIN MILJARDI , Miksi.
Duunareille ja eläkeläisille ensivuonna korotuksia samanverran, miksi?
jOS AJATTELEE JÄRJELLÄ ETTÄ SUOMI ÄHETTÄÄ Afrikkaan 1 000000 00
euroa, menee ne siellä kaikki niiden heimopäälliköiden taskuun ja kansa saa vain jotain hajuja.
Aseita ostavat HUTSIT JATUTSIT ITSELLEEN jottaa voisivat taas 1000 vuotista sotaansa käydä - nyt suomen rahoilla, perkele.Näin on ollut jo Kekkosen ajoista asti, Afrikkaan kottikärryillä rahdataan suomalaista ja suomalaisilta verisesti perittyä verorahaa jolle jossa ei edes ole mahodollista kaivoa porata.
RAHOJEN PERILLEMENTYÄ SIELLÄ NE OSTAVAT ASEITA NIILLÄ SUOMEN AVUSTUSRAHOILLA.
Vittu, Haaviston perkeleet, jos viedään sine kuumuutta kestävpiä kortonkej aa2353678889990000988 0k. kpaletta?
- Anonyymi
Perussuomalaisten kannatus jo 24,3 rosenttia, voiko se nousta tulevaisuudessa jopa 100:n rosenttiin, heh, heh.
Keskusta pettää aina ja nyt siihen loruun voi lisätä sosiaalidemokraatitkin!
"Mitäs lähit, mitäs lähit Ladalla". - Anonyymi
Resitintinlinnassa kaikki koreili vaatteillaä, mutta perussuomalaiset olivat vain tausttalla .
Mutta arki koittaa ja silloin riisutaan kukkopuvut su höhenet - Anonyymi
Ne arvopohjat ovat SDP valtti!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539