Kyllä on valtuutetuilla omituinen arvomaailma, parkkipaikkaremonttiin löytyi äänestämällä rahat mutta lasten välipaloihin ei. Tuntuu jotenkin uskomattomalta tämä valtuutettujen järjen käyttö, aivan pöyristyttävää ei enää tahdo sanoja löytyä tälle asialle. Vanhat ihmiset valtuutettuina, vain rahan kiilto silmissä, voi aikoja voi tapoja😵
Lapsissa tulevaisuus
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nyt olet TAAS ymmärtänyt asian aivan väärin! Leppäharjun esitys ei sisältänyt vaihtoehtoa että lasten välipala lopetetaan kokonaan! Esityksessä välipalaa olisi parannettu kokonaissummaltaan 5000€, eli käytännössä se paljon puhuttu juustoviipale (jonka terveellisyydestä voitais aloittaa paljon järkevämpi keskustelu kuin tämä)! Lapsille tarjotaan jatkossakin hyvä ja terveellinen välipala!
nimim. välipalasta tuli valipala
Entäs se lintutorni? Voi aikoja, voi tapoja. Eikö meidän valtuustolla ole oikeita, tärkeitä asioita hoidettavana. Tyhjänpäiväinen rahareikä. Kaikesta muusta valtuusto mykkänä, mutta "harakanpesästä" heräsi porina.######
Raija nyt puhuu mitä sattuu.
Ettekö te vieläkään ymmärrä että "Lapsiasioilla" kautta aikain ratsastettu kun halutaan miellyttää kansaa esim. ennen vaaleja.
Muutoinkin kaikkinaiset lapsiasiat yhtä huulten heiluttelua. Puhutaan yhtä, tehdään toisin, jopa peitellään lapsiin kohdistuvia väärinkäytöksiä.
Että se siitä.
Mitä valtuuston päätöksiin tulee niin päätökset aina sen mukaisia millainen valtuusto on. Jos valtuusto edustaan enemmän muumioporukkaa kuin nuoruutta ja elinvoimaa, ei päätöksetkään voi olla sitten mitenkään tulevaisuuteen suuntautuvia.
Kuka nyt ei ole saanut juustoviipaletta leivän päälle! Voi kauheeta...
Muumio tippui vaaleissa, mutta tekohampaat jatkavat kalkattamista täällä.
Kuka ei pääse Honkavuoren parkkipaikalle autolla !!! Voi kauheeta...
Päällystää pitää parkkipaikka, onneksi rahat on luvissa , kaikesta niukkuudesta huolimatta.
https://m.youtube.com/watch?v=9gxHSJerZfU
Tuulivoimapalo!
Miten Pyhäjärvellä onnistuu sammutus satojen metrien korkeuteen?
Mylly on kuin valtava roihuava tulitikku keskellä kuivaa metsää!
Hyvin!
Outo aloitus. Vanhat osoittelee koukkusormilla vanhoja. Siis itseään. Outoa
Tämän vaalikauden istuvat päättäjämme, ovat olleet ajallaan lapsia, isin ja äidin tulevaisuuden toivoja.
KATSOKAA NYT HEITÄ, tekevät pään painumatta, silmänkään rävähtämättä, tämän päivän lapsille ja vanhuksille karhun raateluraapaisuja ja syleilevät valtainnoissaan keskiluokan ja ylemmän koulutuksen omaavia harrastuskavereitaan runsailla etuisuuksilla.
Kun tänään katsoin leikki-ikäistä lapsenlastani,hänen iloista estotonta elämäniloaan, tunsin suurta raivoa ja paheksuntaa Pyhäjärven päättäjiä kohtaan, he riistävät lhäneltä apsenuskon ja lisäksi ohjaavat minut muutaman vuoden kuluttua osakeomistajien hoitolaitokseen, jossa en saa rahallakaan, kuin välttämättömän, jos sitäkään.
"he riistävät lhäneltä apsenuskon ja lisäksi ohjaavat minut muutaman vuoden kuluttua osakeomistajien hoitolaitokseen, jossa en saa rahallakaan, kuin välttämättömän, jos sitäkään."!
Eli oma napa edellä ja oma lehmä ojassa...