Minulla ei päivittänyt matkapuhelin verkon kautta.
Kävin kirjastossa wifin kautta päivittämässä, ratas pyörii ja lukee, että jäljelle noin 12 tuntia. Kuinka kauan kestää?
iPhonen iOS 13.2.3 päivitys
10
105
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu sun nettiyhteydestä, hommaa nopeampi.
Kyllä se päovittyy mobiilidatalla, ohjelmissa ja päivityksissä ei ole mitään datarajoituksia mobiilidataakaan köytettäessä.- Anonyymi
Minulla on 50Mbit/s 4G
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla on 50Mbit/s 4G
Saahan sitä liittymän tarjoaja lupailla mitä tahansa mutta se nopeus siinä ratkaisee.
joka tapauksessa kyllä se sieltä valuu hitaastikin, mitään rajoituksiahan ei iOs laitteissa latauskokoihin ole. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saahan sitä liittymän tarjoaja lupailla mitä tahansa mutta se nopeus siinä ratkaisee.
joka tapauksessa kyllä se sieltä valuu hitaastikin, mitään rajoituksiahan ei iOs laitteissa latauskokoihin ole.Tarvitsetko iCloudia välttämättä käyttää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarvitsetko iCloudia välttämättä käyttää?
Ei tarvi käyttää.
Se on automaattisesti päällä kyllä mutta ei sinun sitä tarvi käyttää varmuuskopioihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tarvi käyttää.
Se on automaattisesti päällä kyllä mutta ei sinun sitä tarvi käyttää varmuuskopioihin.Puhelin ei päivitä , minulla on 200 Mbit/s4G.
Jos päivitän kirjastossa wifin kautta, niin minkä aikaa menee? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhelin ei päivitä , minulla on 200 Mbit/s4G.
Jos päivitän kirjastossa wifin kautta, niin minkä aikaa menee?Testaa sitä nopeutta, silti riippuu millä vauhdilla lataus tulee. En kyllä alkaisi itse kokeilla ellei voi jättää kesken.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Testaa sitä nopeutta, silti riippuu millä vauhdilla lataus tulee. En kyllä alkaisi itse kokeilla ellei voi jättää kesken.
Aloittaja on trolli, ei oikea avuntarvitsia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on trolli, ei oikea avuntarvitsia.
Afrikassa ja Syyriassa sekä Turkissa on oikeita avuntarvitsijoita jos joku niitä haluaa auttaa, sieltä löytyy miljoonia avuttomia jotka kohta tulee ite eurooppaan apua haken ja parempaa elämää!
Tämä juttu ei ollut trollijuttu vaan 100% tosiasia! Miettikää sitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhelin ei päivitä , minulla on 200 Mbit/s4G.
Jos päivitän kirjastossa wifin kautta, niin minkä aikaa menee?Kokeilin itse uusinta päivitystä omalla super hitaalla ja halvimmalla olevalla mobiiliyhteydellä, eli suljin wifin pois.
Päivitys asennus kysyi että ladataanko mobiiliverkon kautta, vastasin kyllä ja päivitys alkoi.
Eli ei mitään ongelmia päivityksissä mobiiliverkollakaan.
Hommaa siis netti siihen puhelimeesi joko wifillä tai mobiilinetti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721954
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,761412Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821374Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta101107Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391026Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!209951- 94814
- 38795
- 85795
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49755