Iän lisääntyminen, jota myös vanhenemiseksi kutsutaan, luo tarpeen ”uusia vehkeensä”.
Suomeksi sanottuna tuo tarkoittaa läppärin ostamista ja tulostimen hankkimista.
Miten teillä?
Paras yhdistelmä minulle
10
181
Vastaukset
- Anonyymi
Ikäihmisille on Chromebook hyvä valinta, kun ei ole enää tarvettä säätää windowsin.
Chromebook on varmatoiminen ja mukava. jossa ei yleensä ole ongelmia.- Anonyymi
Tulostimeksi joku wlan laser- tulostin.
- Anonyymi
Chromebook on erittäin altis haittaohjelmille kuten olemme uutisista saaneet lukea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Chromebook on erittäin altis haittaohjelmille kuten olemme uutisista saaneet lukea.
Velehtelit taas! Näytäppä uutinen jossa chromebookiin on tullut haitake?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Chromebook on erittäin altis haittaohjelmille kuten olemme uutisista saaneet lukea.
Tais sekoitaa windowsiin tuo vastaaja!
Koska Windows 10 on erittäin altis haittaohjelmille, kuten olemme uutisista saaneet lukea. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Velehtelit taas! Näytäppä uutinen jossa chromebookiin on tullut haitake?
Google varoittaa: miljooniin Android-laitteisiin esiasennettu haittaohjelmia. Löydetyt haittaohjelmat käyttivät laitteita muun muassa mainospetoksiin. Ne saattoivat myös ladata taustalla eri sovelluksia ja mahdollisesti lähettää maksullisia tekstiviestejä. Haittaohjelmia löytyi yli seitsemästä miljoonasta laitteesta.
- Anonyymi
Minä, kohta 80v. ja isoveljeni 82v. olemme Windows 10-käyttäjiä molemmilla Lenovo Ideapad 330. Eikä ole mitään ongelmia.
- Anonyymi
Kysymyshän on vain siitä, mitä on tarkoitus niillä tietoteknisillä laitteilla tehdä.
Eli listaa vaikka paperille asioita mitä tahtoo tehdä, ajatusten selkeyttämiseksi, ja hommaa laitetta sen mukaan.
Eihän ole välttämättä tarvetta upouutta ostaa. Käytettykin voi hyvin tyydyttää tarpeet. Voi myös päivittää nykyistä laitteistoa.- Anonyymi
Käytetyt yrityskannettavat ovat jopa peruskäytössä parempia kuin uudet kuluttajakoneet koska ne on tehty yleensä kestämään 8h/päivä toimistokäyttöä sekä huoltaminen on helpompaa.
- Anonyymi
En ole koskaan ymmärtänyt kannettavien hankkimista "pöytäkoneeksi"
Erillinen näppäimistö ja iso näyttö sopii paremmin minun käyttöön, ja tuohon joku mini-pc keskusyksiköksi ja laser tulostin verkkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175032Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433685Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351958
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1431915Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee471836Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171600- 1381445
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551236Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641185