Vinkejä itsemurhaan?

Kerrokaa vinkkejä miten pääsen nopeasti pois täältä :/

12

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palkkaa mafian ammattitappaja ja onnistuu varmasti!!!!!!

    • Anonyymi

      Oletko hankkinut apua? Soita psykiatriseen päivystykseen tai kriisipuhelimeen.

    • Anonyymi

      Ota yhteyttä johonkin sun tuttavaan ja kerro tuosta sun olosta.

      • Anonyymi

        Eihän se sitä voi tehdä, joutuu hoitoon, ellei jo ole siellä.


    • Anonyymi

      Mihin sulla niin kiire on? Mikä on tilanteesi? Eipäs hoppuilla nyt, kuolema kun ei oikein kannata, seuraavassa elämässä joutuu kokemaan saman, joten olis fiksumpaa käydä asiat läpi ja hoitaa itsensä kuntoon. Kenellekaan ei anneta enempää kuin hänelle on mahdollista selvitä, joten hiukan lisää yritystä ja asiat alkaa muuttumaan. Etsi apua mistä suinkin voit, kouluterveyden hoitajilta, kuraattorilta, vanhemmilta. On aina iso kynnys myöntää kenellekkään että asiat on huonosti, mutta hämmästyt varmaan miten asiat voi alkaa kohentua.

      Elämäntarkoituksesi saattaa olla vaikka tulla isona psykiatriksi jonka pitäisi hoitaa potilaitaan aivan uudella menetelmällä kuntoon ja auttaa tosi monia ihmisiä jaloilleen. Jos nyt jätät polkusi kesken niin kukas heitä sitten auttaa. Aina kannattaa haaveilla paremmasta ja yrittää toimia niin apuakin tulee jostain ylhäältä vaikka.

    • Anonyymi

      Ymmärrän ajatuksesi. Keinoja on kukin päättää omat ratkaisunsa.
      Itse olisin periaatteesta myös heittämään pensselin santaan tässä yhteiskunnassa.
      Omat keinot olen päättänyt, samoin ajan.
      Niitä vaan en kerro. Hah .. voitimpas pää palkinnon. Käykö kateeksi?
      Ei tämä ole provo..

    • Anonyymi

      Olen harjoitellut kuinka iskeä puukko ihmiseen.

      Harmi, että se puukkomies ei onnistunut tappamaan sitä lasta. Se olisi ollut tosi siistiä.

    • Anonyymi

      Hei teet aivan turhaa itsemurhan.Ajattele niitä syöpäpotilaita jotka haluaisi elää mutta kuolevat syöpään.Tee remontti elämässä.Minun on vaikea ymmärtää kuinka syvällä UIT. Ala juoksee niin paljon et lyyhistyt maahan etkä pääse sieltä ylös ennenkuin vähän ajan päästä.Jätä kahvi,alkoholi,musta tee ,liha pois ruokavaliosta.Mieti mitä elämä voi vielä antaa sinulle.Lue logot
      erapia kirja.Tämä henkilö oli keskitysleirillä ja nousi sieltä.Lue kiinalainen lääketiede masennus Elina Hytönen.Hakeudu jonnekin yhdistykseen.Sairautta ei tarvitse olla.Tiedätkö et mitä karumpi elämä sitä vahvempi ihminen siitä tulee.Tässä neuvoja mitä kannattaa noudattaa.Elämä on lahja eikä sitä pidä antaa pois.

    • Anonyymi

      Ei sillä kannata lähteä. Sitä muotia kun on yleisesti liikkeellä.

      • Anonyymi

        Höpö ja höpö.
        Unohda julkkisten masennukset. Älä ole kuin riihimäen hullu näyttelijä. Tai julkiMASENTUJA.

        Ota itseä niskasta kiinni. Ala syömään lihaa ja paljon. Niin maailma pelastuu.

        Tp


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe