Uimahalli Sieviin

Anonyymi

Oon kavereittenkaa miettiny miks Sievissä ei oo uimahallia. Vaariki on ottanu asian puheeksi. Ois ihan hyvä, että Sievissä ois uimahalli.

9

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mahdotonta, uinti on syntisten hommaa

    • Anonyymi

      Lietealtaat riittäköön

    • Anonyymi

      Totta, olisi tosi kiva, jos Sievissä olisi uimahalli. Kuinkahan kallis sellainen olisi?

      Uimahallejakin on monenkokoisia. Entä jos SIevissä olisi aika pieni uimahalli? Tuntuisi, ettei sellainen olisi kovin kallis. Sellaisen käyttökustannuksetkin olisivat ehkä aika pienet. Tulee mieleen, että onhan joissakin kerrostaloissakin omat uima-altaat.

      Sitten pitäisi miettiä, olisiko uimahallille tarpeeksi käyttäjiä. Uimahalliin tarvittaisiin useita työntekijöitä, joten palkkakustannuksiakin kertyisi aika paljon.

      Mutta tosiaan, olisi hienoa jos olisi uintimahdollisuus omassa kunnassa. Siitä olisi hyötyä vauvasta vaariin; vauvauinnit, koululaiset, työikäiset, eläkeläiset, vesijumpat, vesijuoksut, uimakoulut, kuntouimarit, saunarupattelut jne.

    • Anonyymi

      näinä aikoina kunnilla menee huonosti,ei kannata jokakunnassa olla uimahallia,onhan ylivieskassa ja nivalassa,tervetuloa toiseen

    • Anonyymi

      Myös Kannuksessa on tosi siisti ja hieno uimahalli - ollut jo vuosikymmeniä ja vasta laajennettu ja rakennettu uusiksi.

    • Anonyymi

      Me kans ollaan ihmetelty, miksei täällä ole uimahallia, ku puimatalli kuitenkin löytyy. Mummolla oli tapana sanoa, että uikaa vaikka Kannuksessa, jos ette muualla voi. Kyllä me tänne oma uimahalli halutaan!

    • Anonyymi

      No mitä ihmeen järkeä ois rakentaa uimahalli alle 5000 asukkaan kuntaan?


      Onhan lähi seudulla uimahalleja melkein joka kunnassa.

      Ja kesällä voi uida luonnonvesissä.

    • Anonyymi

      Ainakin viidestä naapurikunnasta löytyy uimahalli ja Sievin on pitkä kunta joten osalle asukkaista naapurikunnan halli on lähempänä kuin oman kunnan halli (vaikka sen mihin sijoittaisi).

    • Anonyymi

      Ei oo uimaeita

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe