.... tämä tuntui paikat jonne kirjoittaa. Olen 5:den lapsen äiti. Yksinäisyys kalvaa mieltä. Jatkuva stressi lasten asioista ja varsinkin nyt Joulu mietityttää. Aijemmin oli sosiaalista elämää kun opiskelin mutta jouduin koulun keskeyttämään toistaiseksi.... Jatkuvat paniikkikohtaukset ei meinaa hellittää. Kokoajan mietin kuinka saan järjestettyä lapsille joulua. Koitin hakea parista ryhmästä apua mutta meitä ei valittu niihinkään. Löytyisikö täältä ketään kuka haluaisi keskustella ihan mistä vaan. On vaan niin yksinäinen ja hyljätty olo.
Mietin minne kirjoittaisin...
Anonyymi
8386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko yhtään tilanne helpottanut? Onko puoliso kanssasi elämää jakamassa vai yksinkö yrität pärjäillä lasten kanssa? Missä päin maailmaa vaikutat?
Tilanne vielä ennalleen. Paniikki oireilut jatkuu. Olen täysin yksin lasten kanssa. Kaksi pienimäistä niin heillä ei ole muita kun minut. Asutaan Päijät - hämeessä.
Onko noissa ohjeissa mitään uutta?
https://www.mielenterveystalo.fi/aikuiset/itsehoito-ja-oppaat/itsehoito/paniikin_omahoito/Pages/default.aspx
Tv7:ltä Arkistosta löytyy myös jouluaiheisia lastenohjelmia.
https://www.tv7.fi/vod/player/1876/
Ehkä tuolla olisi vertaistukea?
tukinet.net
Olen joskus itse kirjoitellut tuonne:
https://tukinet.net/toimijat/
sekä suomi24 keskustelujen yksinäisyys-palstalle.
Tai paremminkin tänne olen kirjoitellut.
https://tukinet.net/teemat/
Monipuolista toimintaa...
Kiitos infoista :) Täytyy käydä katsomassa. Olen kyllä kuullut siitä.