Ollaan lähdössä parin viikon päästä Egyptiin, ja nyt haluaisin saada vinkkejä hyviksi havaituista aurinkorasvoista!?
Haluaisin saada kauniin rusketuksen mutta silti suojan tarvisi olla todella hyvä koska olosuhteet ovat vaativat.
Kiitos vastauksista!
Aurinkorasva
15
15148
Vastaukset
- Jasmine
Minun mielestä paras aurinkorasva on Biz Buin Sahara tested. Siinä on suojakerrointa vaalealle iholle tarpeeksi, mutta silti ruskettuu hyvin ja tasaisesti palamatta.
- -Hui-
Tulin juuri Egyptistä, ja taas on sanottava että P20 antaa rusketuksen, mutta ei pala!
Hyvää lomaa!- Ruskeaksi
Mistä tuota mainitsemaasi P20 rasvaa voi ostaa?? En ole ikinä kuullut moisesta mutta aion kokeilla kun kehuit!
Kiitos vinkistä! - Jukka
Ruskeaksi kirjoitti:
Mistä tuota mainitsemaasi P20 rasvaa voi ostaa?? En ole ikinä kuullut moisesta mutta aion kokeilla kun kehuit!
Kiitos vinkistä!P20 on huipputuote!Sitä saat täältä kotisuomesta apteekista,muistaakseni n 11€ pullo.Tosi riittoisa aine,kerta päivässä käsittely riittää,ei tahraa,kestää TODELLA HYVIN vettä..MYT:in lentokoneissa sitä myös myydään,ehkäpä sieltä paikanpäältäkin löytyy,ainakin Inglesissä sitä näytti muutamassa paikassa olevan.Tuotteen valmistaja on RIEMANN.
- Ruskeaksi
Jukka kirjoitti:
P20 on huipputuote!Sitä saat täältä kotisuomesta apteekista,muistaakseni n 11€ pullo.Tosi riittoisa aine,kerta päivässä käsittely riittää,ei tahraa,kestää TODELLA HYVIN vettä..MYT:in lentokoneissa sitä myös myydään,ehkäpä sieltä paikanpäältäkin löytyy,ainakin Inglesissä sitä näytti muutamassa paikassa olevan.Tuotteen valmistaja on RIEMANN.
Kiitos tiedosta!
Lähden heti ostamaan... :) - -Hui-
Ruskeaksi kirjoitti:
Kiitos tiedosta!
Lähden heti ostamaan... :)Sitä myyvät JOTKUT Stockmannit, Sokokset ja apteekit. Kannattaa hakea netistä (google -> P20)lähin myyntipaikka. Hinta on n. 21€ Suomessa (sitä saa esim. Gran Canarialta mutta hinnasta en tiedä siellä).
- merja
Bergasol suojaa hyvin ihoa palamiselta, ja after sun-voide on mielestäni paras!
- siis
Variosun aurinkovoide josta voit itse säätää tarvittavat kertoimet välillä 2 - 30 on ehdoton .
Iho ei pala mutta ruskettuu kun vain käyttää aluksi korkeaa kerrointa ja l" laimentaa" vähitellen .
Itse olen käyttänyt muutaman vuoden enkä ihan vähällä vaihda. - lomalento?
Finnairin lomalennoilla voi tilata etukäteen koneeseen. Jos joku sellaisella onpi menossa.
On muuten tosi hyvä rasva/geeli!- Olmi
P20 sisältää oksibentsonia. Suojasi todella hyvin, eli en ruskettunut ollenkaan. Palan helposti, ja suosittelisinkin jotain aurinkorasvaa (ei öljyä) jossa suojakertoin 25-30.
- Anonyymi
http://hyvinvointishop.com/
Rusketustahan voi hankkia vaikka Mytan rusketuspillereillä - Anonyymi
Kannattaa varata vessapaperia reilusti mukaan! Takaan, että kaikki vatsataudissa 48 tuntia lähdön jälkeen. Lukemista mukaan, niin ei tule pytyllä tylsää.
Hyvää "matkaa" - Anonyymi
Kookosöljyä kun sivelee pintaan, niin bruna tarttuu kivasti. Huom! Öljyn pitää olla lämpöistä, että on sulaa ja levittyy.
- Anonyymi
AP voisi ensitöikseen rasvata perseensä.
- Anonyymi
Arabimaissa kannattaa käyttää ihan silavaa, pitää kaikki allahutkin loitolla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t235038Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1653579Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo602965Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122860HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1402779Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1111903Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861560Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi61542Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271456Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.211395