Heteromiehet pulassa

Anonyymi

Ei saa olla kiinnostunut viehättävistä naisista, eikä ainakaan osoittaa kiinnostustaan, se on rikos ja siitä saa rangaistuksen.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/9dd80fb4-8eb3-41a1-8f98-06bdfa847627

Mihin tämä maailma menee, ei enää uskalla lähestyä vastakkaista sukupuolta ilman pelkoa syytteestä ja rangaistuksesta? Ei ihme että sateenkaariväkeä on niin paljon.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika pitkällehän tuo nainen on antanut vääpelin mennä ennenkuin lähti kalppimaan, olisiko kuitenkin alussa vähän näyttänyt vihreää valoa ja sitten tullutkin keskenkaiken katumapäälle?

      Naisillahan on todellakin nykyään täysi valta ja voima noissa asioissa. Mies ei muuta kuin pysty luottamaan siihen että kaikki menee hyvin, kun jopa yhteistuumin tehty sekstailu antaa naiselle mahtavan aseen kostoon ja kiristykseen niin halutessaan.

      Suomessa on paljon näitä viattoman suojattomaksi jättäviä lakeja, tämän ohella mm. asumtokauppalaki jossa myyjästä saadaan syyllinen lähes aina jos ostaja niin haluaa.

      • Anonyymi

        Kukas se on antanut naiselle tämän vallan sekoilla ilman seuraamuksia ja tehdä miehestä kaiken pahan tekijä? Tuli on hyvä renki mutta huono isäntä..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukas se on antanut naiselle tämän vallan sekoilla ilman seuraamuksia ja tehdä miehestä kaiken pahan tekijä? Tuli on hyvä renki mutta huono isäntä..

        Nykyinen tasa-arvo on naisten itsensä määrittelemä ja sen mukaan tasa-arvo on sitä että naiset saavat tehdä niitä samoja typeryyksiä joista ovat vuosisatojen ajan miehiä haukkuneet.

        Nykyään naiset yrittää olla hyviä jätkiä, sen takia heidän naiseutensa onkin hukassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nykyinen tasa-arvo on naisten itsensä määrittelemä ja sen mukaan tasa-arvo on sitä että naiset saavat tehdä niitä samoja typeryyksiä joista ovat vuosisatojen ajan miehiä haukkuneet.

        Nykyään naiset yrittää olla hyviä jätkiä, sen takia heidän naiseutensa onkin hukassa.

        Juu, ja jos mies kaikesta huolimatta viestii nähneensä kiinnostavaa naisellisuutta niin mies joutuu linnaan. Pitäkää tunkkinne!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5080
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1269
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1209
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1133
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1017
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      979
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      905
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      789
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      763
    Aihe