Älkää ihmiset ikinä menkö ottamaan autolainaa jossa mukana on Danske Finance.
Autolainaa ottaessa osalainana Toyota liike joka kylkiäisenä toimii danske Finance rahoituslaitoksen kanssa toimii mielestäni lain harmaalla alueella.
Rahoitusta tehdessä, en koskaan nähnyt tai saanut maksusuunnitelmaa mikä on tietääkseni pakko lainannoston yhteydessä toimittaa. Mutta tällaista en saanut, kysyin ja virkailija täti vastasi että Joulukussa on eka erä, OK vastasin. Elettiin Lokakuuta, autoa odottelin 3 viikkoa ja sielä se sitten saapuikin.
Postilakko tuli sopivasti marraskuulle, ja odottelinkin tuota laskua joka postiini tipahtaa.
no nyt 2.12.2019 lasku sieltä tuli,
ja kun se avasin niin en meinannut uskoa silmiäni mitä röyhkeyttä ja kusetusta.
Lasku joka oli 410eur ja 3 laskua taaksepäin, jossa jokaisella käsittelymaksut 13eur, eli yhteensä 1600eur maksettavaa 5.12.2020 MITÄ HELVETTIÄ!
Liitteenä lista kaikenmaailman toimenpiteisä, kuten eräpäivän siirto 35eur / lasku.
Danske Finance kusettaa tietoisesti porukkaa, siten että tässäkin tilanteessa he odottavat että asiakkaalla ei ole varaa maksaa tällaista summaa yhtenä könttänä vaan rupeavat siirtämään eräpäiviä, jolla tienaavat taas 35eur/lasku.
Täydellinen kusetus kone !
En tiedä onko se edes mahdollista siirtää laskujen eräpäivät menneisyyteen, kun jos lainapaperit kirjattu 20.10.2010 niin ensimmäinen lasku onkin jo syyskuu, toinen lokakuulta ja marraskuulta ja sitten joulukuulta.
Danske Bank/Finance Suurin kusettaja
4
3581
Vastaukset
- Anonyymi
Sama laulu jatkuu edelleen. Älkää ikinä ottanu täältä mitää palveluita.
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn, T. Moktar
- Anonyymi
Eräpäivän siirto 35 per lasku siis yhteensä 105 euroa kuulostaa kohtuuttomalta.
Lainan ottanut kuitenkin lienee allekirjoittanut jonkin luottosopimuksen, jossa ne lainan ehdot ovat olleet nähtävillä. Jos ei ymmärrä lainaehtoja, kannattaa niistä ensin kysyä lainanantajalta tarkennuksia ja varmistaa asia vielä omalta lakimieheltä. - Anonyymi
Jos ei ole varaa ostaa autoa käteisellä, osta polkupyörä tai kävele.
Mitäs ostit mökin jängältä, asunto kannattaa ostaa työpaikan läheltä.
Ugh, olen puhunut, pääkasööri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1321624- 381542
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa601296- 681275
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2021058Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2641042- 691034
- 74945
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16890Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106868