Citymarket

Anonyymi

Olkaapa tarkkoina kun ostatte ko marketista . <Hinta kassalla kalliimpi kuin hyllyn lapussa luvataan.
Ei eka kerta mulla.

9

611

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tokmannilla kanssa tarkkana.
      Tuntuu että joka toisella kerralla on hintalapussa jotain moitittavaa.
      Niin että kuitti mukaan kun maksatte.

      • Anonyymi

        Sama juttu, ei kerran kertaa ettei olis hinnat väärin. Tarkoituksellista


    • Anonyymi

      Ei sieltä pidä ostaa yhtään mitään! Prisma on vieressä ja siellä myydään samaa tavaraa halvemmalla. Usein on niin, että k-kaupan supertarjous on kalliimpi, kuin Prisman ihan päivittäinen normaali hinta. Että sellaiset "tarjoukset".

    • Anonyymi

      Tarkkana myös jos punalappuja ostatte, et varmasti vähentävät.

    • Anonyymi

      Esim. Euron päivät! Super tarjous kuivahiiva! 1€/paketti. Siinä vieressä samaa tavaraa eri merkillä ilman mitään alennusta 0.96€ / paketti. HUIJAUSTA!!!

    • Anonyymi

      Joka kaupassa saa kyllä tarkistaa, mitä kassalla tuotteesta merkitään.

    • Anonyymi

      Alkaa olla CM:n peli pelattu. Käytävät tyhjänä suurimman osan päivästä, ja siinä missä joskus oli 8-10 kassaa töissä, niin nyt on 2-3 maksimissaan.

      • Anonyymi

        Kävin eilen iltapäivällä neljän aikaan molemmissa, Prismassa 5 kassaa ja Cittarissa 2 kassaa. Menin sitten Urpolan Litukkaan tekemään ruokaostokset, 3 kassaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävin eilen iltapäivällä neljän aikaan molemmissa, Prismassa 5 kassaa ja Cittarissa 2 kassaa. Menin sitten Urpolan Litukkaan tekemään ruokaostokset, 3 kassaa.

        Urpolan Lidl myy enemmän ruokaa kuin CM Graani, tämä on fakta. Kun vertailee että minkä kokoinen on kauppa, ja paljonko tapahtuu myyntiä, niin ei hyvin mene K-kaupalla. On tuo tavaravirta pikkuisen eri luokkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      137
      3781
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2934
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1835
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1578
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1059
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      68
      885
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      744
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      688
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      54
      665
    Aihe