Olkaapa tarkkoina kun ostatte ko marketista . <Hinta kassalla kalliimpi kuin hyllyn lapussa luvataan.
Ei eka kerta mulla.
Citymarket
9
601
Vastaukset
- Anonyymi
Tokmannilla kanssa tarkkana.
Tuntuu että joka toisella kerralla on hintalapussa jotain moitittavaa.
Niin että kuitti mukaan kun maksatte.- Anonyymi
Sama juttu, ei kerran kertaa ettei olis hinnat väärin. Tarkoituksellista
- Anonyymi
Ei sieltä pidä ostaa yhtään mitään! Prisma on vieressä ja siellä myydään samaa tavaraa halvemmalla. Usein on niin, että k-kaupan supertarjous on kalliimpi, kuin Prisman ihan päivittäinen normaali hinta. Että sellaiset "tarjoukset".
- Anonyymi
Tarkkana myös jos punalappuja ostatte, et varmasti vähentävät.
- Anonyymi
Esim. Euron päivät! Super tarjous kuivahiiva! 1€/paketti. Siinä vieressä samaa tavaraa eri merkillä ilman mitään alennusta 0.96€ / paketti. HUIJAUSTA!!!
- Anonyymi
Joka kaupassa saa kyllä tarkistaa, mitä kassalla tuotteesta merkitään.
- Anonyymi
Alkaa olla CM:n peli pelattu. Käytävät tyhjänä suurimman osan päivästä, ja siinä missä joskus oli 8-10 kassaa töissä, niin nyt on 2-3 maksimissaan.
- Anonyymi
Kävin eilen iltapäivällä neljän aikaan molemmissa, Prismassa 5 kassaa ja Cittarissa 2 kassaa. Menin sitten Urpolan Litukkaan tekemään ruokaostokset, 3 kassaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin eilen iltapäivällä neljän aikaan molemmissa, Prismassa 5 kassaa ja Cittarissa 2 kassaa. Menin sitten Urpolan Litukkaan tekemään ruokaostokset, 3 kassaa.
Urpolan Lidl myy enemmän ruokaa kuin CM Graani, tämä on fakta. Kun vertailee että minkä kokoinen on kauppa, ja paljonko tapahtuu myyntiä, niin ei hyvin mene K-kaupalla. On tuo tavaravirta pikkuisen eri luokkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1793058- 522411
- 2382258
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572046Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva321752Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve551640Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841490- 1351314
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3181098Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro141091