Kohti vapautta poliisi kieltää

Aina persuja sorretaan kieltämällä uusnatsiliikkeen järjestämän mielenosoituskulkueen itsenäisyyspäivänä.
1762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

612.fi -kulkue Töölöntorilta 6.12 klo 18.30. Tällä ei ole uusnatsien kanssa tekemistä ja kaikille avoin.

Äänestä
  • Se on kaikille uusnatseille avoin kulkue.

    Äänestä

Siinähän vaativat kun eivät itse toimi esimerkkinä.
Halla-aho vaatii: Vihreiden salkut pois, tai meno jatkuu, ja arvostelee ulkoministerin toimia Isis-palautuksissa.
Presitentti Niinistö samoilla linjoilla Haaviston kanssa mitään oleellista ei ole suunnitteilla, tottakai täytyy olla ajantasalla.
Kyse on persujen pelko vihreiden kannatuksen pikkuhiljaa nouseva kannatus joka johtuu huoli ilmastonmuutoksen vaikutuksesta ja maahanmuuton tyrehtymisestä

Äänestä
  • Mikä salkku, ei toimitusministerillä salkkua ennenkuin saa takaisin ulkoministerisalkun.

    Äänestä

Saa kuvan, että kulkue on hommaforum -kulkue. Persujen rasistisimman siiven kulkue,
siihen voi ainakin teoriassa ujuttautua mukaan vaikka uusnatseja,
koska siihen on toivotettu kaikki tervetulleeksi.

Äänestä

Tuohan on harkittu ja kauan mietitty asia miten järjestää kulkue,
jolle poliisi ei antaisi lupaa.
"Kaikki ovat tervetulleita mukaan" , se on kutsu uusnatseille.

Äänestä

Kulku suuntaa lopuksi Eugen Schaumanin haudalle jossa seppeleen lasku käsimerkein.

Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Schaumanin suku ei oikein tykkää......
    https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000978529.html

    Uusnatsi persuilulle saatava loppu, tälle on Halla-ahon hyväksyntä varmasti Supo tietää kun todennut Suomen Sisun uusnatsiseksi liikkeeksi.

    2Äänestä

  • Pertikki kirjoitti:

    Uusnatsi persuilulle saatava loppu, tälle on Halla-ahon hyväksyntä varmasti Supo tietää kun todennut Suomen Sisun uusnatsiseksi liikkeeksi.

    Halla-ahon "hommaforum"-kerho on rasistisempi kuin hän julkisesti on.

    1Äänestä

Husari ilmoittaa ikäänkuin "vahingossa" 612.fi -kulkueen lähtöajaksi klo 19 aiheuttaakseen sekaannusta ja vähentääkseen osallisia. Aika on 18.30 kuten aina ja kansalainen.fi ilmoittaa nytkin.

Husari saattaa jälkeenpäin ( hihitellen ) pahoitella kirjausvirhettä....

Äänestä

Halla-ahon vaatekaapista löytyy Hitlerin natsi-univormu, iltaisin ihailee kokovartalo peilin edessä, neukun alla aatu teko viikset käsi ojentunut etuviistoon,

Äänestä

Itsenäisyyspäivä on ihme kun persuilla kannatus kuin Hitlerillä 30-luvun saksassa ja evätään kulkea kohti vapautta, vuoden kuluttua näemme persu univormuisa kulkevan kaduilla natsilippuineen, muistakaa kristalli yö.

Äänestä
  • Hölö hölö näitä lapsellisuuksia!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hölö hölö näitä lapsellisuuksia!

    Digitaalihöpötyksellä yritetään juuri ajaa marksilaista dialektiikkaa ihmisten ajatteluun. Yritetään nostaa ääritapaus normaaliksi. Lapsellisimmat ihmiset voivat tähän ansaan mennä.

    1Äänestä

Ruotsin persu uusnatseja saapunut laivalla suomeen osallistuakseen natsi paraatiin, ohimarssin ottaa vastaan metsäkaartilainen Jussi Halla-aho ja SS-Immonen, paikkaa ei ole kerrottu, ettei terroristin vastanen rynnäkköosasto pääse keskeyttämään.

Äänestä

Älkää höpiskö.

Nythän on perjantai ja joka perjantai on ilmastomielenosoitus.
Olette ymmärtäneet koko kulkueen väärin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aina persuja sorretaan kieltämällä uusnatsiliikkeen järjestämän mielenosoituskulkueen itsenäisyyspäivänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu