Skoda on itäauto

Kirjoittaa Helsingin Sanomat

https://www.hs.fi/autot/art-2000006330906.html

Pakko uskoa jos valtakunnan ykköslehti näin uutisoi.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä tuo aloitus tekee Toyota-palstalla?

Äänestä
  • Tero on taas Skodasta unta nähnyt siksi taas avautuu.

    Äänestä

  • En tiedä miksi sen laitoin tänne, ehkä siksi että se on itäauto.

    Äänestä

Hesari kommentoi sitä missä osassa Suomea Skodaa myydään eniten, alla oli Suomen kartta josta voi todeta tilanteen. Aloittajan järki ei riittänyt näin pitkälle. Kaikille ei ole kauhalla annettu, valitettavasti.

Äänestä

Miten puusilmä osaisi lukea?

Helsingissäkin suosituimmat uudet henkilöautomerkit vuonna 2019 ovat:

1. Volkswagen 1756 kpl

2. Skoda 1641 kpl

3. Toyota 1612 kpl

Äänestä

Toyota on köyhien ja työttömien auto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kirjoittaa Helsingin Sanomat

https://www.hs.fi/autot/art-2000006330906.html

Pakko uskoa jos valtakunnan ykköslehti näin uutisoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu