https://www.is.fi/politiikka/art-2000006331585.html
Minä näen korteista. Olen katsonut jo yli 40-vuotta korteista kaiken isomman ja tärkeimmän, ja koskaan kortit eivät ole erehtyneet. Pienempiä asioita en edes juuri katso tai en ainakaan kerro niistä. Vain jos on liian suuri vaara ajaa ojaan! Suoraan rotkoon.
Katsoin sekä Tarot-korteista, että omilla tavallisilla korteilla, jotka ovat palvelleet minua jo yli 40-vuotta.
Juha Sipilä EI OLE puuhannut Antti Rinteen eroa. Tämän näyttää kortit selvästi. Jos on Antti Rinne ja koko hallitus sekaisin, niin nyt kyllä mediakin tai tässä kohtaan Iltalehti sekaisin kanssa. Niin mielenkiintoista kuin salaliittoteoriat ovatkin, niin jo nuorena opin, että "tosiammattilainen ei epäile kaikkia mikä liikkuu VAAN erottaa jyvät akanoista, koska muutoinhan hän ei ole enää tosi ammattilainen, silloin mennään jo vainoharhaisuuden puolelle". Näin snoi vanha tosi ammattilainen, herrasmies, joka ylitti kaikki viisauden rajat omalla alallaan. "Pitää olla askeleen edellä" painotti vielä kyytipojaksi.
Mutta näin muutoin, niin en ymmärrä tätä "Antti Rinne voi hyvin olla hallitustunnustelija". EI VOI! Pässit! "Luottamusta joko on tai ei ole." Mikä helvatun luottamus se sellainen on, että riippuu päivästä, milloin luotetaan? Sama henkilö eri roolissa! Arvatkaa vain, miltä se tavallisen kansalaisen silmissä näyttää.
Katsoin oikein tarkkaan korttejani, Juha Sipilä ei toimi noin, ei vaan toimi ja piste. Mutta sen sijaan, ettekö te näe kuinka osaamaton, taitamaton ja feikki Katri kulmuni on? Haloo salaliittoteoreetikot! Katsokaa video, jossa se kiemurtelee valtionlinnan ulko-oven edessä: "tekeytyy viattomaksi ja syyllisyyttä ja ns. harmitusta mukamass". Ei kanna vastako nyt, koska pikkupöksyt meinaa tippua lattialle. Katri Kulmula on feikki, paavo Väyrysen oppilas, ja se näkyy. Vaikka tottakai, jokaisen aikuisen ihmisen pitää kantaa oman vastuunsa eikä yrittää sysätä vastuu muualle.
Tottakai, keskustan kansanedustajat ovat sanoneet mielipiteensä, ja niin myös Juha Sipilä, mutta ei se tee hänestä kenenkään kaatajaa, hän ei ole salakaataja, näin näyttää kortit selvästi, se että hän kyllä osaa kaataa, mutta ei lähde salakaato hommiin! Tarot-kortit kertoivat selvästi. keskustan pitäisi vaihtaa puheenjohtaja äkkiä, koska Katri Kulmulin osaaminen, kompetenssi ja yleinen olemus ei vakuuta ketään, kun ehkä vain pientä piiriä. Katsoin A-talkkia, ja jossain kohtaa oikein nolotti katsoa Katri Kulmulin ulostulot, en meinannut tohtia edes katsoa, jotenkin säälitti, että "ei jestas sentää, älä ole uuno". Ei osannut edes vastata toimittajan kysymykseen: "Mitä luottamus käytännössä tarkoittaa", vaikka toimittaja kysyi sen ainakin pariin otteeseen. Se hoki vain sen saman litanian: "että on tarve saada toimintakykyinen hallitus". Se nyt on selvä, ja sitä on joe hoettu, mutta jos ei edes osaa sanoa vaikki sitä, "että käytännössä luottamus osoitetaan niin, että puhuu mitä tarkoittaa, seisoo sanojensa takana, ja osaa perustella asioita, pysyy totuudessa ja omien arvojen takana ja arvot ovat kaiken takana ja pohjana. Ei pitäisi olla kovin vaikeaa!
Terveisin Selvännäkijä yli
Saamarin pässit, salaliittoteoreetikot, ettekö te näe?
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
ja Marinille sanoisin, että luottamuksen rakentaminen lähtee molemminpuolisista tahdosta ja TOIMISTA. Luottamus on kaksisuuntainen eneria, joka värähtelee molemminpuolin ja säteilee koko ympäristöön tai sitten on säteilemättä, mutta siihen tarvitaan molemminpuolista luottamisen rakennuspalikoita saavuttaakseen yhteistä luottamuspolkua eteenpän, JOTEN EI VOI PERUSTELLA "että meidän ryhmä luottaa Antti Rinteeseen" Haloo! silloin jättää luottamuksen rakentamista vain toiselle osapuolelle, ja itse ei suostu katsomaan omaa naamaansa peilistä, vaan jää osoittamaan vain toista osapuolta.
Pässit ovat pässeja, ei voi mitään, ei muuta kuin Suomi nousuun! huihai hulivelipuli-ukko sentään! - Anonyymi
Mahtaavahan tämä on, että nämä poliitikot jäävät kiinni itsekkyydestään. Kansanedustajat (PS) purevat jo kuolaimiaan. Tätä on odotettu että Suomessa tapahtuisi sama kuin Yhdysvalloissa, valta siirtyisi takaisin maan kansalaisille itsekkäiltä globalistiipelleiltä. Toivotaan että Suomessa saadaan vielä kunnollinen poliittinen siivousurakka aikaiseksi. Kaikki ulos ketkä oman kansan etuja riistävät.
- Anonyymi
Antti oli epäitsekäs.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antti oli epäitsekäs.
Jokainen johtaja kuka asettaa ulkomaalaiset sen kansan edelle, jota väittää edustavansa on itsekäs törkimys. Mitä olisit mieltä siitä jos vanhempasi olisivat antaneet viikkorahasi naapurin Penalle? Mitä jos Pena olisi vielä täysin erilainen kuin sinä ja halveksisi jopa sinua ja arvojasi? Mitä jos vanhempasi antaisivat Penalle sinun huoneesi ja laittaisivat sinut asumaan vaatekomeroon? Mitä jos Pena olisi syylistynyt julmiin rikoksiin ja vanhempasi yhä vain antaisivat rahojasi hänelle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen johtaja kuka asettaa ulkomaalaiset sen kansan edelle, jota väittää edustavansa on itsekäs törkimys. Mitä olisit mieltä siitä jos vanhempasi olisivat antaneet viikkorahasi naapurin Penalle? Mitä jos Pena olisi vielä täysin erilainen kuin sinä ja halveksisi jopa sinua ja arvojasi? Mitä jos vanhempasi antaisivat Penalle sinun huoneesi ja laittaisivat sinut asumaan vaatekomeroon? Mitä jos Pena olisi syylistynyt julmiin rikoksiin ja vanhempasi yhä vain antaisivat rahojasi hänelle?
... ja turha on yrittää vetää huomiota Anttiin, kaikki muutkin on jo nähty.
- Anonyymi
Papupata!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1272333Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37950Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein128949- 77939
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780