Morjesta, kyselisin semmosta asiaa että mitä kaikkia lääkkeitä teillä on käytetty otsikon mukaisissa häiriöissä?
Ite alotan listan ja turhautumisen näihin saatanan SSRI helvetteihin joita en enää syö ollenkaan
- Ketipinor
- Venlaflaxin
- Voxra
- Sertalin
- Escitalopram
- Mirtazapin
- Lamotrigin ( En suostu syömään kattelin haittavaikutuksia)
Tuntuu että lääkärit ei ollenkaan kuuntele mitä niille sanoo tahtoo vain antaa lisää tuommoisia myrkkyjä, olen ajatellut vaihtaa lääkäriä johonkin ammatti taitosempaan vai pitääköhän suoraan mennä yksityiselle?
Toivottavasti tämä aiheuttaa keskustelua/kokemuksia kyseistä lääkkeistä
Ahdistus/ADHD/Paniikkihäiriö
7
77
Vastaukset
- Anonyymi
Eniten myös kanssa ihmetyttää se että pidetään rauhoittavia todella vaarallisena, noissa lääkkeissä mitä tossa listassa on ihan uskomattomia mahdollisia sivuvaikutksia sydänkohtauksesta, hengenvaaralliseen ihottumaan sun muuta paskaa. Alkaa jo usko hiipua koko toimintaan.
- Anonyymi
Minkälaisia myrkkyjä olet valmis syömään?
- Anonyymi
Mikä on aloituksesi pointti? Olet saanut vääriä lääkkeitä? Kritisoit ylipäätään sitä, että lääkkeitä tuputetaan ahkerasti? Miksi lääkärisi ei mahdollisesti ole ammattitaitoinen?
- Anonyymi
Samaa minäkin ihmettelen, joten mitä aloittaja lääkärin odottaa tekevän?
- Anonyymi
Peruskonstit on voimakkaita ja toimivia. Kokeile ensin vaihtaa kahvinjuonti teehen. Minulla se vähentää ahdistusoireita jopa 60%. Verenpaine nousee minulla kun juon kahvia, mutta sen huomaa vain esim. töissä, tai jos on muuten syystä tai toisesta jännittäviä/innostavia tilanteita. Kaikkea jännittymistä/virittymistä ei pidä missään tapauksessa tulkita uhasta johtuvaksi, vaan samaa jännitystä kuin esiintyessä yleisölle, voi tuntea myös jos on vaikka lähdössä ajamaan vasta ostamalla autolla, tai uuteen työpaikkaan/kouluun. Uudet mahdollisuudet innostavat ja keho virittyy nostaen suorituskykytasoa. Kun ei käytä stimulantteja kuten kahvi ja tupakka, olo on tosi tasainen, eikä aivot tulkitse verenpaineen ja adrenaliinin nousua sotatantereella vaarojen keskellä olemiseksi, ja pahenna tilannetta laittamalla stressihormoneja verenkiertoon. Jos juon kaksi aamukavia ja käytän esim. voimakasta nuuskaa, tulee erittäin jännittynyt olo. Hetkellinen verenpaineen nousu on yhteydessä ahdistuskohtauksiin. Myös ruokailun jälkeen, kun keho alkaa sulattaa ruokaa, minulla tulee usein voimakasta ahdistusta töissä ollessa. Kehon järjestelmissä on eroja eri ihmisillä. Niiden kanssa on vain elettävä. Ennaltaehkäisy on ykkönen.
- Anonyymi
Olet oikeassa siinä, kun sanot etteivät kaikki reagoi samalla lailla esim. kahvin vaikutukseen kehossa. Itseäni rauhallinen kahvihetki rauhoittaa kiireisen päivän keskellä.
- Anonyymi
Paniikkihäiriöt hoituu kätevästi homoepatialla jos vain homeopaatti osaa asiansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674