Kiitos paluulennolla gambiasta auttajalle koneessa

Anonyymi

Kiitos vierustoveri nuori nainen, joka istuit paluulennolla vieressäni. Annoit minulle ikkunapaikan ja autoit minua paljon. Olin se viisikymppinen kovin kuumeinen nainen, joka yski , houraili ja oli todella pahassa flunssassa ja kädetkin olivat paketissa. Voin nyt hyvin ja toivotan sinulle kaikkea hyvää elämääsi ja hyvää joulua ja kiitos.

5

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko jo tutkinut alapääsi.

      • Anonyymi

        En ollut mustan makkaran perässä, ihan vain aurinkolomalla.


    • Anonyymi

      Tollaisessa kunnossa ei saa matkustaa, lentoyhtiö ei saa missään nimessä päästää lennolle jos olit kuvailemassasi kunnossa.
      Mikäli lentosi oli Suomesta / Suomeen, niin ainoa vaihtoehto on entinen Thomas Cook Airlines, nykyinen Sun Class Airlines.
      Viimeistään miehistön olisi pitänyt evätä pääsysi lennolle.
      Syyt ovat, voit sairastua pahemmin lentomatkan aikana, sekä olet riskitekijä tartuttamaan muita matkustajia ja miehitöä.
      Ko, lentoyhtiön henkilökunta on palkattu Suomessa surullisen kuuluisan pa@ka firman Airpron kautta, joten mitäpä voi olettaa, ei ainakaan ammattitaitoista henkilökuntaa joka olisi osannut toimia tässäkin tilanteessa.

      • Anonyymi

        Sairastuin koneessa, olin terve vielä lentoon lähtiessä. Tiedän kyllä mistä puhut. Ja aika kipeää ja kuumeista porukkaa oli koneessa muitakin. Mutta edelleen, oireet tulivat rakuuna vasta koneessa korkeuksissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairastuin koneessa, olin terve vielä lentoon lähtiessä. Tiedän kyllä mistä puhut. Ja aika kipeää ja kuumeista porukkaa oli koneessa muitakin. Mutta edelleen, oireet tulivat rakuuna vasta koneessa korkeuksissa.

        Siis sairastunut jatkaa vielä, flunssa oireet, lähinnä korkea kuume tuli akuutisti jo koneen lentovaiheessa. En tietenkään lähtisi sairaana liikenteeseen, joten kommentoijan huoli on aiheellista. Hotellissa missä oli, oli koko ajan eri asteista hengitystieinfektiota, matkoilla ne tarttuvat vielä erityisen helposti, koska ihmisen vastustuskyky laskee noin 6 viikon ajaksi ja sairastuu helposti. Mä en yleensä sairastele, koska olen vuosia viettänyt aikaa erittäin alkeellisissa maissa, missä luulisi karaistuvan mille vaan, mutta nyt kävi paska nakki. Mulla oli muuten maski naamalla suurimman osan aikaa koneessa, kunnes ne loppui. Suosittelen kaikille maskeja koneeseen jo sen takia, koska jotkut laittavat vielä voimakkaita hajuvesiä koneeseen ja se vasta vaarallista allergikoille onkin. Ja en puolustele, mutta koneessa on aina mahdollisesti vaarallisia taudinkantajia, onneksi mulla vain ilkeä flunssa. Tämän takia niitä maskeja suosittelen, suojaava edes vähän. Hyvää jatkoa ja joulua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1635
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1597
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      239
      1137
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1068
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      919
    6. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      856
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      835
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      827
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      823
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      69
      800
    Aihe