Kuka nainen esitteli rintaansa paljaana?
Vallaren vai marins
Kuka oli joka kieli pitkällä kameralle linnan juhlissa
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Itsenäisyyden juhlinta Linnassa oli hillityn arvokasta:
Avokaulaisia pukuja, rintojen näyttämistä, yhdellä jopa hirttosilmukka kaulassaan ja erilaisia rättejä ja lumppuja näkyi olevan näytillä.
Vieläpä siivousliinoista tehty asukokonaisuus ja äidinmaitokorvikkeesta värkätyt korvariipukset.
Hurstin ruokajonossakin näki asiallisempaa pukeutumista.- Anonyymi
Se hirttosilmukka kaulariipus antaa kyllä ajattelemisen aihetta kuinka journalisteja hiljennetään ja vangitaan ympäri maailman.
Hytinäx1 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se hirttosilmukka kaulariipus antaa kyllä ajattelemisen aihetta kuinka journalisteja hiljennetään ja vangitaan ympäri maailman.
Hytinäx1Kaulariipus?
Onkohan ennen hirttäjäisiä sanottu aina tuomitulle, että kun menet ylös lavalle, niin laita tilaisuuden kunniaksi tämä riipus kaulaasi?
- Anonyymi
Nykyfeministi puuhissaan, ja peräkaneetiksi sotaveteraanien törkeätäkin törkeämpää haukkumista. Taisivat olla sitä Ohisalon ikäluokkaa ja "frendejä" ilmankos,,
- Anonyymi
Jaa,a. Ovatkohan samat naiset myös ensivuonna linnanjuhlissa? Ainakin ovat ilmituoneet äärettömän typeryytensä, vai olisiko sanottava "vähämielisyytensä"
No, feministi ei täysillä VOI käydä. Anne Kukkahovin puku oli todella mauton.
Tuli mieleen että koskahan rinnat pulpahtavat kokonaan näkyviin. Vaikka eipä tuo olisi haitannut, niin anteliaasti hän niitä esitteli. Miksi pitää koetella rajojaan hyvän maun kustannuksella, sitten kirjoitetaan että olipa rohkea asu. En käyttäisi tuossa tilanteessa sanaa rohkea.
Mielikuvani hänestä muuttui.- Anonyymi
-muistaako kukaan enää MIKSI juhlia 6.12 pidetään?
äijä-- Anonyymi
Nostetaan lippu salkoon, istutaan kotona kädet ristissä ja kiitetään neuvostoliittoa, että suostuivat antamaan meille itsenäisyyden.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nostetaan lippu salkoon, istutaan kotona kädet ristissä ja kiitetään neuvostoliittoa, että suostuivat antamaan meille itsenäisyyden.
-kyllä se Suomen itsenäisyys oli vain pakko hyväksyä, suomalaiset olisivat sen ottaneet vaikka väkisin. Juuri tällä viikolla tuli uudessa väitöskirjassa esiin selvä asia, et Lenin olisi halunnut liittää Suomen Neuvosto-Venäjään, eikä suinkaan tunnustaa itsenäisyyttämme. Ehkä siellä laskettiin päästävän paljon helpommalla, kun suostuvat Suomen vaatimuksiin.
Suomihan ei ole mikään Ukraina tms. vaan pohjoismaa ja yli 700v Ruotsin kanssa yhdessä valtiona, suomalaisuus yhdistyneenä ruotsalaisuuteen eroaa kuin yö ja päivä neuvostomaista. Suomen itsenäisyys on suomalaisten aikaansaama ja ansio, ei kenenkään muun.
äijä-
- Anonyymi
Erikoisuuden tavoittelijoita aina löytyy. Niille ei kannata osoittaa huomiota.
- Anonyymi
Tuli vaan mieleen,,jos kaiken järjellisen vastakohdaksi Pekka Haavisto pääsisi presidentiksi, perustaisiko Antonio sitten "Linnan Kampaamon" olisihan siellä hyvät tilat sellaisell toiminnalla?
Tuntuu siltä, että tmän päivän nuorilla naisilla on niin paljon sanottavaa, että niiden pitää epätoivoisesti yrittää sanomaansa tuoda esille, mitään ajattelematta, missä tilaisuudessa on edes kohteliasta esittää jotakin sanomaa.
En ole lukenut, mille asialle nykyisten tempausten tekijät yrittivät huomiota saada, tuskin moni muukaan.
Onneksi miehet ovat parempikäytöksisiä.- Anonyymi
Mitä Suomi juhlii----saksaa????
ax - Anonyymi
Ei tapahtunut linnan juhlissa, vaan jatkoilla Kämpissä. Minua ei ainakaan haitannut. Hyvännäköinen rinta hänellä:)
- Anonyymi
Näyttelisi intiimialueitaan vain omissa juhlissaan eikä muiden, Suomen suurimmissa juhlallisuuksissa!
- Anonyymi
En ole päässyt selville, mitä tämä rintojen näyttäjä halusi ilmaista tai kertoa. Näin lööpin että hän oli tyytyväinen että tavoite toteutui. Mikä se tarkoitus tai tavoite oli? Valaisisiko joku kun en ole kärryillä.
- Anonyymi
Lättäp*llu näytti latuskatissinsä , ei ole tuo läpykkä älynjaossa etuillut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902807- 2051094
- 751003
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti164921- 61797
- 64790
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?19660- 63643
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57568- 55545