Välilasku Köpiksessä

Anonyymi

Pääseekö välilaskun aikana pois koneesta?

13

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mihin olet matkalla? Ja mikä yhtiö? Ovatko lennon numerot samat vai eri?

      • Anonyymi

        Takahikiälle haha. En kai mä Gambia palstalla muista lennoista kyselisi, kyse siis Tjäreborgin lennoista. Aikaisempina vuosina käytännöt vaihdelleet Las Palmasin kautta lennettäessä, että näin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Takahikiälle haha. En kai mä Gambia palstalla muista lennoista kyselisi, kyse siis Tjäreborgin lennoista. Aikaisempina vuosina käytännöt vaihdelleet Las Palmasin kautta lennettäessä, että näin.

        Täytyy poistua koneesta ja bussilla viedään toiselle kentälle josta Gambia Airlinesin potkuri turpiin kone loppumatkan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Takahikiälle haha. En kai mä Gambia palstalla muista lennoista kyselisi, kyse siis Tjäreborgin lennoista. Aikaisempina vuosina käytännöt vaihdelleet Las Palmasin kautta lennettäessä, että näin.

        Tjäreborgin lento?
        Tjäreborgin omistama Sterling Airways meni konkurssiin v. 1993.

        Millään matkatoimistolla ei ole omaa "lentoa".
        Sarjassamme CHARTER, mutta mitä muutakaan voisi olettaa.


    • Anonyymi

      Tämän tasoisia ovat suomalaismatkaajat.

      • Anonyymi

        On täällä tyhmiä pilkunviilaajia, ei voi muuta sanoa. Itse kyllä ymmärsin mitä tuolla Tjäreborgin lennolla kirjoittaja tarkoitti. Mutta jos on lusikalla annettu, niin ei voi kauhalla ammentaa.


    • Anonyymi

      Ei pääse koneesta välilaskun aikana pois.

      • Anonyymi

        Kuka ny helvata laskun aikana konneesta tahtoopi hypätä?


    • Anonyymi

      Kiitos ja hyvää joulua kaikille, toivottelee ap.

    • Anonyymi

      Hei.
      Saitkin jo -monenlaisia- vastauksia ja yhden oikeankin, mutta vastaanpa nyt minäkin vielä. Oltiin 18.11. matkatoimisto Tjäreborin järjestämällä lennolla Gambiaan (menikö nyt oikein pilkunviilaajat?) missä oli välilasku Köpiksessä (=Kööpenhmina, oikeasti Kastrupin kenttä).
      Koneesta ei pääsyt ulos ja kaikkia kehotettiin istumaan koko välilaskun ajan paikallaan. Eli istumista tuli yhteensä kauemmin kuin esim Thaimaan lennoilla. Oli vähän tylsää.
      Loma meni kyllä kivasti, mutta paluulento oli kuusi tuntia myöhässä. Tjäreborg infosi lähtöpäivänä, että kone on pari tuntia myöhässä joten odoteltiin kentällä sitten ylimääräiset 4 tuntia. Kentän henkilökunta kertoi meille kyllä heti, että kone tulee vasta klo 3, mutta eihän me uskottu. Olisi kyllä kannattanut.
      Plussaa kotimatkalla oli se, että Banjulista lennettiin ensin Helsinkiin missä tehtiin välilasku jonka jälkeen kone suuntasi Köpikseen jätämään loput matkustajat.

      • Anonyymi

        Kiitoksia sinulle asiallisesta matkakuvauksesta. Ap


    • Anonyymi

      Sen lennon myöhästymisen olisi itse voinut helposti todeta seuraamalla lennon kulkua flightradar24 nettisivustolta. Lentoaika CPH-BJL noin 7 tuntia ja jos kone ei edes vielä matkalla tai juuri lähtenyt, miksi ihmeessä poistua hotellista. Ennemmin sitä nyt hotellin aulassa istuskelee , käy syömässä ja menee sitten taksilla myöhemmin kentälle kun lähtöaika lähestyy.

      • Anonyymi

        Oltaisiin voitu seurata, mutta jotenkin vain oltiin niin lapsellisia että kuviteltiin Tjäreborgin ammattilaisten hoitavan sen homman mistä niille oli maksettu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe