Olisin valmis palaamaan takaisin

Vain sinun takiasi. Meidän välinen kemia ja hetken tapaamiset eivät olleet minulle leikkiä koskaan. Voisin vain tulla katsomaan mitä välillemme kehittyisi ja mihin se johtaisi. Vaikka kaikki menisi lopulta mönkään niin ainakin olisin tehnyt kaiken minkä vaan voin. Sitten lähtisin taas jatkamaan matkaani.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

minne palaisit?

Äänestä

Ihmiset puhuu liikaa isi-muodossa sen sijaan että vain tekisivät ja sittenpähän tIetäisivät.

Äänestä
  • Niin, totta. Voisin kyllä toteuttaa tämän jos hän antaisi edes jotain vihjettä siitä, että kaipaa minua tai olisi halukas tutustumaan paremmin.

    Äänestä

Jatkaisit matkaasi joka tapauksessa?

Äänestä
  • Tarkoitin sitä, että jatkaisin matkaani jos suhde ei toimisikaan tai hän ei haluaisi minua enää alun jälkeen.

    Äänestä

Pitäisi vain tietää milloin sinne suunnata kun se sijainti on nyt vähän syrjässä reiteiltäni. En ole unohtanut niitä hetkiä.

Äänestä

Minä en palaisi hänen takiaan, koska hän on varattu ja palaaminen olisi riski. Parempi molemmille näin.

Äänestä

Viimeksi kun palasit, paloi sauna. Että ei kiitos.

Äänestä

Sinä saat palata. Mutta älä tule jos on tarkoituksena vain yrittää jotain vähän sinne päin. Tule ainoastaan jos olet tosissasi.

Äänestä

Hyvä. Ei ne tehdyt vaan tekemättömät painavat enemmän vaakakupissa kun ihminen kertoo mikä on jäänyt harmittamaan mieltö.

Äänestä

Niin haluat sitä niin paljon että tämä on ainut paikka ja ajankohta silloin kun kaikki on jo menetetty sitten otat sen puheeksi.Ei hyvä päivä.En usko sanaakaan.

Äänestä

No mikset palaisi?

Äänestä

Jos olisit hän, olisin kiitollinen ja nöyrä. Kaikki alkaa yhteydenotolla ja kohtaamisella. Sen jälkeen, ken tietää? Vuosisadan rakkaustarina?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vain sinun takiasi. Meidän välinen kemia ja hetken tapaamiset eivät olleet minulle leikkiä koskaan. Voisin vain tulla katsomaan mitä välillemme kehittyisi ja mihin se johtaisi. Vaikka kaikki menisi lopulta mönkään niin ainakin olisin tehnyt kaiken minkä vaan voin. Sitten lähtisin taas jatkamaan matkaani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu