Joululahjojaa

Anonyymi

Tartten apua! Pitäs ostaa 22 vuotiaalle veljelle joululahja jolla on jo ihan kaikkee, enkä oo semmonen tyyppi joka ostaa jonku karkkirasian vaan tykkään panostaa joululahjoihin. Nii mitä vittua mää voisin ostaa?

5

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eihän veljelläsi kaikkea sentään ole. Se on kyllä varsin kukkua. Eihän kaiken täydy olla edes kaupan ostotavaraa. Kait veljelläsi on mieltymyksiä ja taipumuksia. Oletko niistä edes alkuunkaan perillä. Viimeisen lauseesi mukaistakin tavaraa on runsaasti saatavilla. Laatuvaihtelu tosin on isoa.

    • Anonyymi

      Älä ainakaan osta Veikkauksen arpoja.Minä ostin kerran yhden kappaleen jokaista Veikkauksen arpaa veljelleni joululahjaksi, ja mikä pettymys kun yhdessäkään ei ollut voittoa.Ei kiva lahja.

    • Anonyymi

      Osta jokin elämyslahja.Konserttilippu,kylpyläloma,risteily yms.

    • Anonyymi

      Tilaa ilmaiskaupasta LED valot autoon tai kotiin www.amatson.net

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1753
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      358
      1169
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1168
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      95
      1028
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      823
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      801
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      744
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      706
    9. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      680
    10. Mitä saat naiselta mies kun

      Otat ohjat? Saat feminiinistä pehmeyttä, lämpöä ja rauhaa. Kun nainen on tässä moodissa hän auttaa miestä lepäämään ja p
      Ikävä
      113
      676
    Aihe