närästys

Saako närästyslääkkeitä syödä joka päivä (pitkäaikaisesti) raskauden aikana ? Vai pitääkö kärsiä välillä ilman rennietä muutamia päiviä ? Eli onko haittaa pitkäaikaisesta käytöstä ?
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nappailin rennietä edellisen raskauden aikana varmaan 3kk putkeen,lääkäri sanoi et voi ottaa...

eka raskauden ajan käytin refluxin nimistä oraali suspensiota,jatkuvalla syötöllä sitäkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hups kirjoitti:

Saako närästyslääkkeitä syödä joka päivä (pitkäaikaisesti) raskauden aikana ? Vai pitääkö kärsiä välillä ilman rennietä muutamia päiviä ? Eli onko haittaa pitkäaikaisesta käytöstä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu