Miksi herään aina sinua ajatellen

Viimeisenä olet mielessä kun nukahdan.
Miksi tapasinmme, jos ei päädytä yhteen.
Miten saan sinut pois ajatuksistani.
Elämä sujuu ihan hyvin ilman sinua, pidän itseni kiireisenä.
Etten ehdi ajatella. Heti kun on hetki aikaa rauhoittua, pomppaat mieleeni.
En ymmärrä miksi tuntuu siltä et tuntisin sinut jo todella hyvin, vaikka tuskin tunnemme. Mitä ihmettä tässä oikein tapahtuu. Olen ihan jumissa sinuun vaikka sille ei ole mitään järkevää syytä. Olen varmaan tulossa hulluksi -Jos en jo ole tullut.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samoja ajatuksia eräästä miehestä.. enhän minä edes tunne häntä kunnolla ja silti. Kaikki alkoi hänen katseestaan, ihastuin.. sitten tuli jäykkyys ja pikku paniikki ja toinenkin näyttää siltä, että ei ihan itsensä ole. Katsoo paljon, välttää katsetta, katsoo taas.. toivottaa vaivihkaa iltoja ja ”nähdään”.. minut se sekoittaa ja minusta aikuisesta ihmisestä on tullut idiootti.. enkä tajua miksi häntä mietin näin paljon.

Tsemppiä kohtalotoverille :)

Äänestä
  • Välillä tuntuu ihan teiniltä vaikka aikuinen olenkin. Hyvällä tavalla kuitenkin.

    Äänestä

Täällä myös eräästä naisesta

Äänestä

Itsellä jo yli 7vuotta ollut noin. Eikä loppua näy. Ajattele näkemättä olen kaivanut sitä ihmistä.

Äänestä

Kyllä minulla ainakin ihan hyvä syy on. Se on se ilta hänen kanssaan. Tuntuu kuin hän olisi kuulunut siihen. Pidin häntä kuin hän olisi minun ja hän antautui syleilyyni. Se tuntui paremmalta kuin mikään mitä olen elämässäni kokenut, enkä luovu siitä muistosta ikinä, vaikka kaikki muu menisi meillä pieleen.
Samalla koen siitä syyllisyyttä, vaikkei muuta tehtykään. Tämä vahvistaa uskomukseni, ettei suudelmassa tai yhdynnässäkään voi päästä samalle intiimiyden asteelle, jos henkilö vierellä on väärä. Rakastan sitä naista.

Äänestä
  • Minulla oli juuri samanlainen kokemus miehen kanssa. Hän otti minut lähelleen ja oli kuin siinä olisi ollut minun paikkani. Hän kietoi kätensä ympärilleni juuri noin kuin kuvailit, kuin olisin ollut hänen omansa. Mitään muuta ei tapahtunut, ja silti ajatus on sekaisin ja kierrätän vain sitä kokemusta ja muistoa mielessäni. Töihin hautaudun myös, niin päivät kuluu.

    Äänestä

Ei se ihme ole jos kieriskelet minua miettien koska olenhan karismaattine komistus kuten useat todenneet. T jarppa Svuo Sarastaa

Äänestä
  • Taidat olla aika lailla itseäsi täynnä.

    Äänestä

Minkä sille voi, kun toinen tuntuu niin hyvältä?

Äänestä

Niinpä ... aika pelottavaa miten nopeasti toinen ihminen voi täyttää koko pään ja hallita jokaista valveillaoloajan ajatusta.

Kuinka kestän tämä illan ja huomisen, kun tiedän etten voi jutella kanssasi :(

Äänestä

Sinä valitat täällä ikävääsi. Mutta hän voi olla kuolemansairas ja yrittää luopua elämästä. Tiedät vasta kun hän on poistunut keskuudestamme.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viimeisenä olet mielessä kun nukahdan.
Miksi tapasinmme, jos ei päädytä yhteen.
Miten saan sinut pois ajatuksistani.
Elämä sujuu ihan hyvin ilman sinua, pidän itseni kiireisenä.
Etten ehdi ajatella. Heti kun on hetki aikaa rauhoittua, pomppaat mieleeni.
En ymmärrä miksi tuntuu siltä et tuntisin sinut jo todella hyvin, vaikka tuskin tunnemme. Mitä ihmettä tässä oikein tapahtuu. Olen ihan jumissa sinuun vaikka sille ei ole mitään järkevää syytä. Olen varmaan tulossa hulluksi -Jos en jo ole tullut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu