ja ihmisille joulurauha.
Kaikenlaisia media kärpäsiä pyörii hallituksen jaloissa, kysellään samoja typeryyksiä kymmeniä kertoja.
Eduskunta voisi valita opposition tontuista turhakkeen joka kertoisi, että suomea johtaa nyt kaikkien aikojen paras hallitus.
Kehumalla suomea saadaan parempaa kuin haukkumalla suomea.
Antakaa hallitukselle työrauha
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä vaan tekemällä asiat kuntoon.
Oppositiopuolueiden parasta ennen päivämäärä meni umpeen.
Parhaat saavutukset olivat rikkaat rikastuvat ja köyhät lisääntyivät.
Persut ovat liikkeellä menetelmällä, kun ei tee mitään niin ei aiheuta suurempaa vahinkoa suomalaisille.
Persujen politiikka suuntautuu olemiseen ja toisten arvosteluun.
Sopii hyvin sanonta persu on persu vaikka voissa paistaisi.- Anonyymi
Orpolla on askeleet hukkuneet loskakeliin.
Pyöritty kyllä sipilää mennen tullen, mutta halla-aho kalossit estävät liukastelun.
- Anonyymi
Juuri nyt, laitan tänne että voitte varoa:
Kansainvälinen tietoturvayhtiö varoittaa Android-mobiililaitteissa nopeasti leviävästä haittaohjelmasta. Check Point Software Technologies -yhtiö kertoo tiedotteessaan, että maailman yleisimpien haittaohjelmien listalla on ensimmäistä kertaa yli kolmeen vuoteen mobiilitroijalainen. XHelper-niminen haittaohjelma
https://www.hameensanomat.fi/uutiset/tietoturvayhtio-varoittaa-android-laitteissa-nopeasti-leviavasta-haittaohjelmasta-978341/- Anonyymi
Onko tämä Android-laitteiden lopun alkua?
- Anonyymi
Paska hallitus ei nimenomaan tarvitse työrauhaa. Saavat täten aikaiseksi vähemmän tuhoa. Toivottavasti pian on uudet vaalit.
- Anonyymi
Työläisen puheita työläisten hallituksesta.
Turha toivoa mennyttä aikaa jossa työmiestä kusetteiin.
Persut menettävät jytkytyksensä aina kun pääsevät ministeriauton kyytiin.
- Anonyymi
Minusta tuntuu, että persut ovat härillään. Tietääkö kukaan miten sen saisi katkaistua, vai pitääkö odottaa että aika menee ohi?
- Anonyymi
Pitäis vissinkin käyttää härällä.
- Anonyymi
Niin mutta persun naiset eivät halua.
halla-aho voisi kokeilla haaviston kanssa.
- Anonyymi
T. Ojutkangas "Median tarkoituksena on selvittää asioita lukijoille ja kysyä lukijoiden puolesta."
Lukijana ei ainakaan minulle tarvitse selvittää asioita joka päivä, jos ei ole mitään uutta ja voihan toimittajat selvittää keskenään yleisesti tiedossa olevia asioita.
Lukijana luen yleensä vain uutta tietoa, jos käyttäisin aikaani toimittajien demokratiaan en ehtisi lukemaan oikeita tärkeitä asioita.
Tänään oli Al-Holi ja Kulmuni somea sellainen määrä, että jollakin tutkijalla olisi mennyt viikon selvittää, että mitähän lukijat oikein saavat lehdestään.
Muuttuvat asiat "kymmenen" riviä kaikki muu on turhaa.- Anonyymi
Lehdellä pitää olla toimintaansa suunnitelmat miten ja mistä kirjoitetaan.
"Lukijoiden puolesta" ovat toimittajat joiden pitää selvittää asioita, täälläkin kun lueskelee on melkein jokaisella erilainen mielipide, miten lehti ehtisi selvittää jokaista mielipidettä?
Lehti on vähän niin kuin ruokailu, hyvää ruokaa ei mitään roskaruokaa josta vain lihoo.
- Anonyymi
Kyllä se niin on etteivät lukijat tule "hullua" hurskaammaksi lukiessaan keperia.
Kepari voisi vain laittaa tärkeistä asioita luettelon ja kehottaa lukijoita hakemaan tietoa muualta, koska eihän Ojutkankaan tiedot ole uusia.- Anonyymi
Eikös kepari suunnittele lehdestä 6 päiväistä, taitaisi olla lehden loppu.
- Anonyymi
Toimittajat muokkaavat ja tekevät juttujaan omasta näkemyksestään joilla ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa sen voi päätellä siitä, että se mitä on kirjoitettu eilen ei enää olekaan sitä mitä se on tänään.
- Anonyymi
Joopa joo, Mv lehtihän se on persujen raamattu missä totuus seisoo.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770