Hankin Citroenin, koska sitä kehuttiin mutta nyt tajuan kaiken olleen trollausta. Eihän tämän surkeampaa autoa löydy hakemallakaan. Ei voi kuin nauraa näille vioille, joita tulvii tuon tuosta ja ja uusia osiakin saa odottaa kauan kun pitää tilata ulkomailta asti. Onneksi vaihtamalla paranee. Harmi vain, että auton arvosta lähtenyt jo puolet vajaassa vuodessa.
Pysykää kaukana tallaisista painajaisista.
Ranskalainen vitsi
12
228
Vastaukset
- Anonyymi
Harmi että olet mielesi pahoittanut noin.
Minkä mallin ostit ja mitäs vikaa siinä sitten on ollut? Peugeot-Citroen rypee ongelmissa, on tosi!
- Anonyymi
Jaa, kerroppa sitten jotakin noista ongelmista.
- Anonyymi
Omistan Toyota Yariksen vm 2005 ja siihen piti tilata osa ulkomailta. Muualta ei saanut. Kesti 3 vk. Sillä aikaa piti pyöräillä töihin.
- Anonyymi
Ja pyöräilet jatkossakin, koska siihen ajokorttiin sinulla on vielä vuosia matkaa....
- Anonyymi
Ei mikään vakavasti otettava media kehu ranskalaisia autoja.
- Anonyymi
Lyhyellä hakemisella, olisko ollut simmoiset 20 senkuntia, niin nämä löysin.
https://www.is.fi/autot/art-2000006347334.html
https://www.autotalli.com/artikkeli/koeajossa-citroen-c5-aircross-(vm.-2019)---muuttaa-kasityksesi-ranskalaisista
Minusta nämä vaikuttavat ihan kohtuullisilta arvosteluilta.- Anonyymi
Jälkimmäisen jutun toimittaja pyytää anteeksi sitä että hänen on pakko kehua C5 aircrossia.
Uskomattoman syvälle ovat ennakkoluulot uponneet kalloluihin.
Tyyppi esimerkki siitä miten ympäristö muokkaa asenteet ja ennakkoluulot ihmisten mieliin.
Toisaalta juuri niin ihmismieli toimii ainakin autojen kohdalla, päätökset perustuvat ennakkoluuloihin, ei järkeen tai objektiiviseen arvioon.
Toisin sanoen autotoimittajat ovat biasoituja idiootteja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jälkimmäisen jutun toimittaja pyytää anteeksi sitä että hänen on pakko kehua C5 aircrossia.
Uskomattoman syvälle ovat ennakkoluulot uponneet kalloluihin.
Tyyppi esimerkki siitä miten ympäristö muokkaa asenteet ja ennakkoluulot ihmisten mieliin.
Toisaalta juuri niin ihmismieli toimii ainakin autojen kohdalla, päätökset perustuvat ennakkoluuloihin, ei järkeen tai objektiiviseen arvioon.
Toisin sanoen autotoimittajat ovat biasoituja idiootteja.Toiset merkit vaan pystyy murtamaan ne ennakkoluulot, kuten ensin japsit ja sitten korealaiset. Mistähän johtuu?
- Anonyymi
Hanki seuraavaksi vaikka Saksalainen vitsi, niin pian tiedät autoilun kustannukset omakohtaisesti.
- Anonyymi
Korjaamo tuttu kertoi, että citikoita on aina jonoksi asti korjattavana. Japsit ja tietyt saksalaiset laatumerkit paljon harvemmin korjattavana. Koneet ja laatikot kuulemma kuiten kestävät hyvin PSA:n autoissa.
- Anonyymi
En pysy!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka333398Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032575Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv732537- 112228
- 1112188
- 411418
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3861077Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos40897Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6820TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation
Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje28818