Sekä pääministeri Sanna Marin sdp että valtiovarainministeri Katri Kulmuni kesk pyysivät kansalaisilta anteeksi käytöstään, lausuntojaan ja somekommentointeja, ja Marin sitä, että kielsi toimittajia olemaan kyselemättä vaikeita.
Näin sitä pitääkin, katua julkisesti möhläyksiään.Antaa vankan osoituksen siitä, että nainen johtaa sekä tunneälyllä, että järki on pidettävä mukana.
Mutta mites meillä, Pyhäjärvellä?
Ehei taivu miesten johtamat kokoonpanot, puheenjohtajina, pyytämään anteeksi pyhäjärvisiltä suuria, raskaita virheitä ja väärän tuntuisia päätöksiään ja rahanhupulointejaan.
Kysymys kuuluu, onko naisissa aina enemmän ryhdikästä ihmistä sivistyksineen, kuin mitä miehissä milloinkaan?
Valtioneuvoston etunaiset pyysivät anteeksi
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhat naamat eivät moiseen nöyrtymiseen edes ymmärrä taipua.
- Anonyymi
Suomi ei olisi pysynyt edes takajaloillaan, ellei naiset olisi hoitanut viimeistä lausetta. Nykynaiset eivät uhraudu enää hyväksikäyttöön ja hyvä niin. Takaperän mahakkaat virittelee joutessaan ansalankojaan. Tehköön niin. Kulmunit ja Marinit hoidelkoon rauhassa hommansa. Laitetaan lunta tupaan, mikäli köriläät kuolaa liikaa.
- Anonyymi
Pyhäjärven vaativissa olosuhteissa ei kolmikymppiset selviytyisi niin kuin valtakunnan politiikassa????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyhäjärven vaativissa olosuhteissa ei kolmikymppiset selviytyisi niin kuin valtakunnan politiikassa????
Ääh. . pyysivät anteeksi olivat siis väärässä ? Vaikka intuitio oli ihan toista ! Siis jotkut manipuloi heitä ? Ajatteleen globaalisti.
- Anonyymi
Ministeritason luottamus/virkapaikka on saatu äänestäjiltä. Ja näillä naisilla oli sydän ja äly sekä viisaus matkassa pyytäessään anteeksi tekemisiään. Viisautta, ei heikkoutta!
Pyhäjärvellä luottamustoimiin saatu valatakirja on niin ikään äänestäjiltä. Mutta täällä näiden parkkiintuneiden pahantekijäin pääkopissa-ja majoissa ei tunnetta käyttäytymisen perusasioita, anteeksipyyntöä meiltä, sillä he tekivvät ihan varmasti väärin tarkoituksella.
Antavat ymmärtää olevansa oikeassa, kun eivät alennu anteeksipyyntöön.
Itseasiassa, voisivat julkisella anteeksipyytämisellä kuitata noin miljoona euroa "sujuiksi" meidän syyttömien ja heidän syyllisten, välillä
Vuoden jos toisenkin asiaa tullaan muistamaan, ellei korjausliikkeitä tapahdu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m894474Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013870Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363529- 513210
- 432852
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222402- 232106
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami161781Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351725