Pitää jossain vaiheessa vaihtaa sulanpitokaapeli, Enston läpivientinippa pitää kiristää Suositeltu kiristysmomentti 5 - 7 Nm. Harvalla liikkeeelläkään on sellaista
avonaista 23 mm momenttiavainta.
Näppituntumalla pitäisi vetää... onko hyviä vinkkejä kiristykseen.
(kaupungin vesijosto verkosto) 12m omaa putkea sululta.
10m kaapeli,9w/m. kaapeli ottaa n. 121w 10 vuotta vanha jotenkin itsesäätyvyys on
liukunut.
Sulanapitokaapeli läpivientinippa kiristys
7
147
Vastaukset
- Anonyymi
Kiristät "rannemomenttiin", jos kuulu napsahtava ääni niin sitten käännät puoli kierrosta takaisinpäin.
- Anonyymi
ihan tämä alkaa niinkuin niinkuin suomalaisella foorumilla yleensä, no seuraava varmaan jo vittuilee päin naamaa.
- Anonyymi
Onko se *ittuilua jos ihmetellään mikä into on täällä palstaa aktivoida jos vastaukset löytyy heittämällä Googlella??
- Anonyymi
Minun puolesta sinä voit ihmetellä mitä lystäät ja luultavasti oletkin usean foorumin ihmettelijä.
Minä taas etsin vaihtoehtoa 5-7Nm avo-avaimella varustetulle momentti vääntimelle.
Ensto ei ole vaivautunut ilmoittamaan kiristystä kierroksina niin simppeli asia
mutta kun ei niin ei.- Anonyymi
Saattaa tulla yllätyksenä, mutta ammattilaisetkin vääntävät nuo vain "rannemomenttiin", ei heilläkään ole mitään "avaruusajan" futuristisia työkaluja.
Sitten vittuiluosuus: UrpÅ olet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saattaa tulla yllätyksenä, mutta ammattilaisetkin vääntävät nuo vain "rannemomenttiin", ei heilläkään ole mitään "avaruusajan" futuristisia työkaluja.
Sitten vittuiluosuus: UrpÅ olet.momenttiavain on melko vanha keksintö 1931 voihan se näyttää avaruusvehkeeltä jos ei sellaista ole ennen nähnyt.
haista ite vaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
momenttiavain on melko vanha keksintö 1931 voihan se näyttää avaruusvehkeeltä jos ei sellaista ole ennen nähnyt.
haista ite vaanRannemomenttia on käytetty vuosituhansia ennen momenttiavainta, voihan se olla vaikeakäyttöinen jos on tumpelo ja ei osaa mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455603Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3095432Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä914656Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692495Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y72140Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt501919Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161872Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu331868Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261810Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi831752