Vasemmistohallitus opettaa kokoomusta

Vasemmistohallitus opettaa kokoomusta miten verovaroja pitää käyttää, kansan eduksi.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisit nyt voinut hieman kertoa perusteita tuolle väittämällesi vai oliko se vahingossa päässyt aivotuhnu?

Minusta kuin näyttää ettei väitteellesi ole perää, hallitushan ei käytä verovaroja vaan on jo siirtynyt velkarahoituksen puolelle!

Mitä siihen sanot? Äläkä edes yritä tyyliä, niin ne muutkin ovat tehneet koska uusi hallitus lupasi ettei menoja lisätä yli uusien työpaikkojen tuoton!

Äänestä

Vasemmisto Hallitus näyttää miten syrjäsudun asukkaita kuritetaan esim, polttoaine verotusta nostamalla! Jos Hallitus uhkaukset toteuttaa,Hallituksen elinkaari jää lyhyeksi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vasemmistohallitus opettaa kokoomusta miten verovaroja pitää käyttää, kansan eduksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu