Mullilehti kertoi että Kinnulassa joudutaan odottamaan poliisia melkein tunti. Miksi?
Tuollaisella paikkakunnalla on lähes joka ukolla jonkinlainen ase kotonaan. Mitä ihmettä te poliisilla siellä teette? Kyllä pitää sen verran olla miehillä munaa että hoidellaan rikolliset omin voimin, oli sitten vieras tai tuttu ja suut pidetään supussa.
Viis poliisista
16
734
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnan hallinto ja virkamiehet haluaa aikaa poltella paperit ennen poliisin tuloa..
Tunnin etumatka Nikkilä/Heinonen/toikkaset, pelkosellekkin ihan riittävä jälkien peittelyyn..
Sivistyslautakunta joutuu vastuuseen rikoksistaan myös kun aika koittaa..- Anonyymi
Kovaa tekstiä. Osa varmaan totuuden mukaista. Kinnulassa kepu määrää tahdin ja oikeuden vielä nyt. Kyllä siihen muutos tulee viimeistään seuraavissa kunnallisvaaleissa.
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovaa tekstiä. Osa varmaan totuuden mukaista. Kinnulassa kepu määrää tahdin ja oikeuden vielä nyt. Kyllä siihen muutos tulee viimeistään seuraavissa kunnallisvaaleissa.
Urpolainen taas sekoilee täällä
 Anonyymi kirjoitti:
Kovaa tekstiä. Osa varmaan totuuden mukaista. Kinnulassa kepu määrää tahdin ja oikeuden vielä nyt. Kyllä siihen muutos tulee viimeistään seuraavissa kunnallisvaaleissa.
Toivotaan
- Anonyymi
No paperit on niin salaisia että niitä ei löydä Markku eikä esko😂
 
 - Anonyymi
Sitä parempi mitä kauemmin poliisin tulo kestää. Pontikkapannut ehditään pistää piiloon.
- Anonyymi
Ei taija ne ponupannut enää kiinnostaa poliisia niin kuin ennen vanhaan.Mutta jos joutsenen tai muun rauhoitetun eläimen ammut niin poliisitalot tyhjenee Jyväskylää myöten sinne metsiin.
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taija ne ponupannut enää kiinnostaa poliisia niin kuin ennen vanhaan.Mutta jos joutsenen tai muun rauhoitetun eläimen ammut niin poliisitalot tyhjenee Jyväskylää myöten sinne metsiin.
Tai joku häiritsee liito-oravan seksuaalisuutta
 - Anonyymi
Onko pannuja vielä enpä usko ennen niitä oli mutta en ole kuullut onko niitä.olis kiva tietää saisi halvemmalla ja parempaa
 
 - Anonyymi
Kävipä aikoinaan niin,että potukka muusta kunnasta lähti ostaa ponua Kinnulasta ja oli poliisikin mukana ilonpidos ,eipä olis myynyt kaveri ,jos tiesi. Mut ei myöskään tehnyt ilmoitusta konstaapelikaan ,kun iloainetta piti saaha. On jo aikaa, konstaapeli jus jäänyt ilmeisesti eläkkeelle, Näitä sattuu.
- Anonyymi
Onneksemme maassamme on näitä "vaiteliaita Wallesmanneja" ; )
Kaverin luona vieraili aikoinaan oikein korkeakin viskaali . Mukava mies oli , eikä mikään pikkuasioista tarkka .
Noh , isot herrat tutkivat suuria juttuja ja pannut saavat olla rauhassa . 
 - Anonyymi
Korpikultuuri kuului asiaan , nyt ehkä vain kiva harrastus moderneine vermeineen .
- Anonyymi
Pitäisi järkätä Historic tapahtuma .. ? Palowiina festivaalit . luvan perästä tiputusnäytöksiä ja näytteet nieluun , hik .
 
 - Anonyymi
Kinnulan käsidesi päivät ensi kesäksi . Sillä niellä menisi läpi vaikka olisi korona-aikakin vielä.
Saa sitä käsiään huuhdella niin hyvällä aineella kun tykkää .
Ottaako Kinnula idean vastaan vai kauppaanko Kärsämäkeläisille , vaikkei ne osaa tiputella lailla Kinnulalaisten .- Anonyymi
Kyllä ne ainasaappaanheiton voittaa. Järjestelykomiteapystyyn.
 
 - Anonyymi
Ei ole poliisin syy vaan hallituksien jotka leikkaavat resusurseja ja rahat ilmasto hömppään ja vitun eu.hun.ja melkein kaikki Afrikan valtiot saavat jotain rahaa.
Ja suomalaiset saa kituuttaa.
Se kummastuttaa että keskusta.
Tukee .no maakunta malli
Vaikka maine meni ja äänestäjät 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1315355Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1975041"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873511Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093018Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan312418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei362300Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2601857Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan121501Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.891399- 1091398