Eli ei olisi kannattanut purkaa ritisevän kuivaa hyvää koulurakennusta Kalevankankaalta. Nyt sillä olisi käyttöä.
Vanha Porski
4
175
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkihan nää Mikkelin koulut on ihan hyvässä kunnossa, sisäilmaltaan, ja muutenkin. Se että nyt puretaan, johtuu hysteerikoista (jotkaa psyykkaa oireet itselleen, lapsilleen), ja siitä että rakennusyhtiöt lobbaa päättäjiä: tottakai, tietäähän se töitä, bisnestä! Häviäjiä ovat Mikkelin asukkaat, ensivaiheessa aidot (netto-) veronmaksajat. Sitten koko kunnan talous vajoaa, sortuu tolkuttomaan velkamäärään, suhteessa veronmaksukykyyn. Se tietää, että ne järkevät (plus kyvykkäät) pakenee täältä. Asuntojen hinnat rommaa jne. Kurjistumisen kierre.
- Anonyymi
Niinpä... vaaleihinkin on vielä aikaa.. Olkaapa tarkkana...
- Anonyymi
Kyl se on silläviisteen että kyllä ne on opet ite kun tuovat useimmite se huonon ilmapiirin sinne kouluihin. Aatelkaa vaikka kolmevitosta hepsankeikkaa jokaon viikonlopun pörränny herraseurassa ja maanantaina on kova rapula ja vielä mahdolliset kuukautiset päälle. Ei oo siinä sillä viikolla kellään helppoo.
- Anonyymi
Sentautta sitte urpolakii puretaa.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298