Katsokaa Kankaanpään Seudun sivuilta video . Sieltä näette ketkä pettivät Niinisalon lasten unelman oman päiväkodin jatkosta. Kun katsotte vielä kokouksen edessä istuvaa johto kolmikkoa niin siinä on todellinen kolmikko. Muistakaa tämä jos meinaatte äänestää joskus kepuleita tai demareita.
Niinisalon päiväkoti.
12
818
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustapuolueen ajatuksena on juhlapuheissa pitää Suomi asuttuna ja elinkelpoisena kaikille. Tässä taas nähtiin että kepu pettää aina.
Jokin yläikä raja olisi varmaan paikallaan kunnan johtotehtäviin hamuavilla,
alkaa olla ikääntyessä jo kaukana nuorten ihmisten arkisesta elämästä.- Anonyymi
Niin, äänestyskopissahan se päätetään minkä ikäisiä ja mistä puolueista valtuusto koostuu !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, äänestyskopissahan se päätetään minkä ikäisiä ja mistä puolueista valtuusto koostuu !!
Ei muuten päätetä. Se on päätetty johtavan hallituspuolueen taholta jo ennen vaaleja, ja isketään fläppitaululle H-hetkellä kun ihmiset odottavat rehellistä ja oikeudenmukaista vaalitulosta, jota ei milloinkaan tule.
- Anonyymi
Juu, kepu pettää aina. Ja nykykepu on unohtanut maaseudun ihmiset vallan. Hipstereitä ovat kaikki tyyni.
- Anonyymi
Mutta että kakaroita hallitukseen, ja vielä naisia. Koko maailma nauraa suomelle. Miehet nahjuksia.
- Anonyymi
Oli mielenkiintoista seurata kokousta. Ihmettelin Korvaluoman edustajan käyttäytymistä äänestyksessä. TYHJÄÄ. Onko hän vain istumassa kun saa kokouspalkkion; ei ainakaan omaa mielipidettään ilmaissut?
- Anonyymi
Ei kai kankaanpäässä keskustalaisella saa olla omaa mielipidettä. Kyllä se määrätään pöydän toiselta puolen
- Anonyymi
Jos rahaa ei ole niin sitä ei silloin ole.
- Anonyymi
Kyllä sieltä koulukin lähtee muutaman vuoden päästä.
- Anonyymi
Eräs äiti haistatti päättäjille päätöksen lopussa. Minä en haistata. Mutta Kankaanpään demareille ja varsinkin naisille minä sanon hyi vittu mikä
porukka.- Anonyymi
Samaa mieltä ärsyttävää porukaa aina käsi toisen taskus.
- Anonyymi
Siellähän ei kenellekään haistateltu. Seniili, muistisairas KJ kirjoitti höpöjä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 891376
- 151323