Tuulimyllyistä Susi

Anonyymi

Kajaanin valtuuston hyväksymä Murtomäen tuulimyllykaava kompastui susiin KHO kumosi kaavan susien asuinaluueelta.Eikö niitä asu Ylivieska-Haapavesi alueela.Nyt olisi vihreiden aika aloittaa susien pelastus operaattio.

8

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt nähdään miten vihreitä Ylivieskan vihreät oikeasti on, vai ovatko vain euronkiilto silmissään hekin, kuten muutkin. Odotan, että joku vihreiden valtuutetuista ottaa asian esille ja alkaa ajamaan susien asiaa.

    • Anonyymi

      Juuri näin! Susia voidaan suojella, mutta kantasuomalaisia EI. Ihmiset saavat kärsiä teollisuustuulimyllyvaikutuksista!

      Tämä on suuri vääryys!

    • Anonyymi

      Pylväs ja kumppanit vastuuseen!

    • Anonyymi

      Kohta saadaan varmaan paikallisaviisista lukea, miten hienosti onnistuu myllyjen ja susien yhteiselo. Sen lauluja laulat, kenen leipää syöt.

      • Anonyymi

        Nentäs metsäpeurat kuvattu 15kpl pyrylänpellolla.onneksi kuvat on tallennettu. Ja kuvaajakin tiedossa.


    • Anonyymi

      Onhan tämä käsittämätön linjaus KHO:lta. Susia ja niiden pesäpaikkoja suojellaan, mutta ihmisiä ja heidän kotejaan ja kotieläimiään ei tarvitse suojella. Lukemattomat ovat ne valitukset, jotta KHO on käsitellyt ja hyväksynyt tuulivoimalat lähemmäsksi kuin 2 km asutuksesta ja kotieläintiloista.
      Tuulivoimaloiden haitat ihmisille ja kotieläimille ovat kyllä KHO:n tiedossa, mutta raha puhuu näissä päätöksissä. On aivan selvää, että oikeutta ei enää nykySuomessa tavallinen kansalainen saa.

    • Anonyymi

      No, jopas on Ylivieskan teollisuustuulimyllyt alkaneet niittää ’satoa’. Kuolleita on tullut marras-joulukuussa huippu määrä. Kaikki 60 km:n säteellä teollisuustuulimyllyistä ovat kokeenalaisia. Missään muualla maailmassa ei ole satojen metrien korkeuteen vietyjä valtavia ropellihökötyksiä maavoimaloina!

      Impulssi-infraäänisotku, joka tulee monesta suunnasta yhtä aikaa on tappava. Se aiheuttaa pitkällä aikavälillä: tinnitusta, oksettavaa oloa, pahoinvointia, päänsärkyä, paineen tunnetta päässä, huimausta, ahdistuneisuutta, sydämen rytmihäiriöitä, nivelkipuja, niska-hartia jumeja jne. Tästä tulee painetta lääkkeiden käytön lisäämiseen, joka taas aiheuttaa pahempaa tilannetta jne.

      Oireet loppuvat, kun pääsee yli 60 km:n päähän teollisuustuulimyllyalueista!

      • Anonyymi

        mihin on kaikki liitooravat joutunut,näitäkölöytys ei rakentas röllikkään majaa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3635
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2570
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      597
      2302
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      78
      1817
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1678
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1658
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1592
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1456
    Aihe