Paljastan tällä palstalla ennenkuin vuosi loppuu kuka olen. Arvauksia tänne. Voittajalle palakinto!
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ole sinä vaan!
takatukka jussi tai sitten ent.kunnanjohtaja jolla ei ollutkaan riittävää koulutusta kyseiseen tehtävään...:D toisaalta voit kyllä olla Kurja J:kin
Lumperiaatti oli Eero S.Laitappa korttimaksun mahdollisuus Kaunisniemeen, kenttää on
Miksi kommentti poistetaan, jos siinä maintaan Retikka? Onko se täälläkin erityis suojelussa, kuten kunnassa? Antti on siis Eero S ja palkinnon maksaa Retikka
Voithan sinä olla kuka tahansa. Mistä tietää, että kerrot todellisen henkilöllisyytesi, kun sen muka paljastat. Voithan olla vaikka Kiinan keisari, ainkin omasta mielestäsi.
Oisitko Pyykkönen? No oot. Vatma tieto.
En vatmana oo!
Lumperi on jutuista päätellen joku vanhempi miekkonen. Voihan se olla, että hän on hämännyt kaikkia ja onkin nainen.
Näin minäkin ajattelen. Nainen on.
Minäpä teen paljastuksen etukätteen. Minä ooon ...
https://www.youtube.com/watch?v=CZg7eUCNkmQ
Paljastus kiinnostanee vain samaa "väestönosaa" kuin itse. Mutta mistä voimme tietää miten laaja se on, näissä oloissa.
Noniin! Yksikään arvaus ei osunu kohalle täyellisesti. Ensimmäinen arvaus; Ole sinä vaan voitti kisan, joten hän saa mennä syömään pitsaa laskuuni. Sano , että Lumperi maksaa. Olen Antti Lumperi ja ilimi elävä ihminen. Hyvää ja onnekasta Uutta Vuotta kaikille.
Kerrankin voitin jotain !
Joudut varmana itse maksamaan pizzasi. Tunnetko Lumperin aivan oikeasti?
Lumperin Alterego voitti pizzan😁
Vankka aavistus,kävin syömässä kuatroo statsioonen jonka kylkeen otin olusen,piikki oli auki Lumperin puolesta pitsalle mutta oluen maksoin ite,Lumperi taitaa olla tarkan euron mies.
Väärässä oot .
Oon raittuvven puolustaja henkeeni ja verreeni. Siksi et saanu olutta piikkiini. En oo kauhean nuuka, mutta turhuuteen en paa rahojani.
No joo se nuukus oli mainittu vähän huumori mielessä,kiitos maittavasta pizzasta.Hyvä että kylältä löytyy vielä raittiuden puolesta puhujia,on niin surkiaa katella rapajuoppoja jotka ehointahoin pilaavat oman ja läheisten elämän !
Älä nyt itseäsi paljasta!
Saunaan mennessä pakko paljastaa,ylleisellä paekalla saapi sakot !