Millaisia hääkarkkeja häissänne on tarjottu? Kaikki tiedot tervetulleita!
Hääkarkit
8
1853
Vastaukset
- paula
eräällä tutullani oli kuorrutetut sydänpiparit (kaupasta ostetut) karkkien sijaan kääritty somasti sellofaaniin....päällä jokin kuva tai loru. ihan oli mukava idea.
- poink
Enkelikarkkeja vaaleanpunaisissa ja vaaleansinisissä organzapusseissa, jotka oli sidottu kiinni silkkinauhoilla. Reunoilla oli sitten kirkkaalla kynsilakalla kiinnitettyjä hileitä.
- Janna
Meillä oli kirsikanmakuiset sydämenmuotoiset tikkarit. :D Tikkarit otettiin pois paperista ja kietaistiin tylliin, joka sidottiin varteen silkkinauhalla. Nauhaan oli pujotettu mietelause.
- minä vielä
Laitoitko tikkarit suoraan tylliin kun olit poistanut alkuperäisestä paperista, vai laitoitko ensin esim. sellofaaniin ja vasta sen jälkeen tylliin? Mietin vain että tarttuuko tikkari tylliin kiinni? Kiitos vastauksesta! :)
siinä hää ohjelmassa 2 tv ssä oli kinderit!
- minde
piparimuotilla sydämenmuotoinen kartonki,jonka takapuolelle tulee mietelause.päälle tulee suklaa.peitetään sellofaanilla ja sillkkinauhalla ja ruusu,silkki-sellainen.kaunis.
- Teea
Meillä oli Viivi ja Wagner -sarjakuvien klippejä, jotka toimivat yksinään laitettuina itsetehdyille pienille kirjekuorille (toimivat ikään kuin aforismien sijaan; teksti tai kuva) ja sisällä AfterEight -suklaa kääreineen. Kirjekuori sinetöitiin sormustarralla.
- Idea
Sain tuolta Ihan Itsestä idean laittaa kaksi nallekarkkia tulitikkurasiaan joka on pediksi laitettu.
http://www.ihanitse.com/viewtopic.php?t=1008
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37943Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29879Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56738Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720