Ghostaaminen

Anonyymi

Hyvät suhteilijat! Pyydän, jos innostuksenne loppuu, älkää jättäkö toista osapuolta epävarmuuteen ja roikkumaan. Jos on pokkaa deittailla ja painua yhdessä vaikka pehkuihinkin, pitäisi olla pokkaa lopettaa juttu fiksusti. Älkää jättäkö itsestänne ja suhteesta v-mäistä fiilistä. Saatat sitäpaitsi törmätä ghostaamaasi henkilöön myöhemmin vaikka työelämässä, eikö ole silloin parempi kohdata niin, ettei tarvitse hävetä. Eli reilusti pillit pussiin, jos siltä tuntuu. Kiitos!

3

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viestissäsi on hyvät ainekset esim. Uuden Vuoden Lupaukseksi.
      Tosin ne eivät yleensä kovin kauan pysy mielessä, mutta yritys hyvä 10 !

    • Anonyymi

      Mitenpä sitten, kun ei ole ollut konkreettista suhdetta ollenkaan, mutta toinen keksii mitä mielikuvituksellisimpia juttuja " muka" suhteesta. Ja tämä " suhde" paisuu ja leviää aivan mahdottomaksi. Ei ole edes hajua millainen ihminen on, kun ei ole edes tavattu. On vain kirjoiteltu " kieli poskessa". Mutta SUHDE jatkuu ja jatkuu ja jatkuu vuositolkulla. Itse lopetin tällaisen suhteen v. 2011 syksyllä, kun alkoi tulla " käskevää" kommenttia miten ja missä havaittaisiin. Mutta joku elää sitä suhdetta vielä tänäkin päivänä .

      • Anonyymi

        Siis po " tavattaisiin"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      232
      4661
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3837
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      358
      3509
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2168
    5. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      37
      1834
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      74
      1788
    7. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1654
    8. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      93
      1609
    9. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1372
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      99
      1250
    Aihe