Aikido vs. EFO

Anonyymi

Kumpi voittaa huuhaa kilpailun? Efon valttina vielä härskimpi suggestiolla huijaaminen. Aikidon valttina se että se on saanut huijattua paljon isompaa ihmisjoukkoa.

Yhtäkäisyydet on paljon suurempia kuin erot. EFO on totaalisen huuhaan maineessa kun taas kamppailupiirien ulkopuolella luullaan usein että aikido on totta. Katso 3 videota ja päätä itse.

Empty force (EFO) video. Entinen aikido opettaja Lampila joka on tullut kuuluisaksi höpöhöpö-mestariksi seuraajiensa kaatamisesta pelkällä ajatuksella: https://youtu.be/6JYWD0Sl7Eg

Uusi aikido video. Aikidon korkea-arvoinen opettaja ja oppilaat lentelevät lähes käsin koskematta:
https://www.youtube.com/watch?v=8L0dFcnux58

Vanha aikido video. Aikidon perustaja Morihei Ueshiba mm. kaataa 10 oppilastaan kerralla:
https://www.youtube.com/watch?v=XoDK3XuvZWw

5

1099

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No jos vain huuhaalla olisi merkitystä niin kickboxing, judo, paini, bjj, taekwondo voittaisi ylivoimaisesti.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Olet kateellinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet kateellinen.

        Jep. Tuo ylipainoinen aikidoka ja hallitsee jedi-voimaa. Mä joudun treenaamaan lihasvoimaa ja tyytymään siihen mitä fysiikan lakien puitteissa saa aikaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jep. Tuo ylipainoinen aikidoka ja hallitsee jedi-voimaa. Mä joudun treenaamaan lihasvoimaa ja tyytymään siihen mitä fysiikan lakien puitteissa saa aikaan.

        Et saa muuta aikaan kuin äänekkään pierun, mikä ei edes haise.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe