Kumpi voittaa huuhaa kilpailun? Efon valttina vielä härskimpi suggestiolla huijaaminen. Aikidon valttina se että se on saanut huijattua paljon isompaa ihmisjoukkoa.
Yhtäkäisyydet on paljon suurempia kuin erot. EFO on totaalisen huuhaan maineessa kun taas kamppailupiirien ulkopuolella luullaan usein että aikido on totta. Katso 3 videota ja päätä itse.
Empty force (EFO) video. Entinen aikido opettaja Lampila joka on tullut kuuluisaksi höpöhöpö-mestariksi seuraajiensa kaatamisesta pelkällä ajatuksella: https://youtu.be/6JYWD0Sl7Eg
Uusi aikido video. Aikidon korkea-arvoinen opettaja ja oppilaat lentelevät lähes käsin koskematta:
https://www.youtube.com/watch?v=8L0dFcnux58
Vanha aikido video. Aikidon perustaja Morihei Ueshiba mm. kaataa 10 oppilastaan kerralla:
https://www.youtube.com/watch?v=XoDK3XuvZWw
Aikido vs. EFO
5
1173
Vastaukset 5
- Anonyymi
No jos vain huuhaalla olisi merkitystä niin kickboxing, judo, paini, bjj, taekwondo voittaisi ylivoimaisesti.
- Anonyymi
Ei tiedä pitäiskö itkeä vai nauraa:
https://youtu.be/u2f91jrK1wk- Anonyymi
Olet kateellinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet kateellinen.
Jep. Tuo ylipainoinen aikidoka ja hallitsee jedi-voimaa. Mä joudun treenaamaan lihasvoimaa ja tyytymään siihen mitä fysiikan lakien puitteissa saa aikaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep. Tuo ylipainoinen aikidoka ja hallitsee jedi-voimaa. Mä joudun treenaamaan lihasvoimaa ja tyytymään siihen mitä fysiikan lakien puitteissa saa aikaan.
Et saa muuta aikaan kuin äänekkään pierun, mikä ei edes haise.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560