Voiko seurallinen ihminen

Anonyymi

ihastua/rakastua yksinäiseen ihmiseen, onko se täysin mahdoton ajatus?

16

521

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On varmaan ihan mahdoton ajatus ja yksinäinen ihminen on ihan hirveä. Tähän lopputulemana tämäkin keskustelu päättyköön. :D

      • Anonyymi

        Mitä tarkoittaa yksinäinen ihminen? Pysyvästi ja muuttumattomasti yksinäinen vai? Todella outoja aloituksia ja kommentteja täällä


    • Eihän siinä mitään mahdotonta voisi olla, ihminen ihmisenä.

    • Anonyymi

      Tottakai voi. Ihmiset harvoin rakastuvat ihan itsensä kaltaiseen. Etsitään niitä itseään täydentäviä juttuja toisesta. Seurallinen lörpottelijä saattaa huomaamattaan etsiä hiljaista rauhaa toisesta. Ei kaksi seurallista oikein edes sovi yhteen..

      • Anonyymi

        Yksinäinen voi olla kova puhumaan ja seurassa kun viihtyvä mutta elämä on vaan vienyt siihen pisteeseen että ei ole kavereita tai niistä paskapuheista johtuvaa tai työ on vienyt kaiken ajan ym.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yksinäinen voi olla kova puhumaan ja seurassa kun viihtyvä mutta elämä on vaan vienyt siihen pisteeseen että ei ole kavereita tai niistä paskapuheista johtuvaa tai työ on vienyt kaiken ajan ym.

        Tai sitten niitä kavereita näkee vaan välillä. Elämän muutokset ylipäätään vaikuttaa ihmissuhteisiin. Ihmiset ovat eri syistä jääneet yksin.


    • Anonyymi

      Moooi

    • Anonyymi

      Nhskwylyeynhdn

      • Anonyymi

        samaa mieltä😁


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jätkät tais toisinaan käydä jussina seuriksel juhannusta viettääs


    • Anonyymi

      Mistä mä tiedän ei kai jos ei tutustu tähän

    • Anonyymi

      Voi olla mun mielestä, kukin määrittelee sen itse suhteessa :) yksinäinen voikin tottua seuraan jne.

    • Anonyymi

      Ei, rakastuminen tapahtuu ilman tälläisiä erikoisuuksia. Mies voi huomata kauppareissulla naisen , joka on osittain peittänyt kasvonsa ja olemuksellaan näyttäytyy ujona ja hämillään olleelta, ihmisten joukossa. Mies seuraa ujoa naista kallioiselle seudulle, jossa naisella on pieni talo ja puutarha, tarkkailee naisen kauneutta, ja kuinka nainen liikkuu ja hengittää. Mies ajattelee usein iltaisin naisen tapaa liikkua ja kauneutta, ja onko nainen yksinäinen ilman seuraa? Mies alkaa hakeutumaan kauppaan määrättyyn aikaan, ja toivoo salaa kohtaavansa naisen samalla tiskillä. Mies potee kaukokaipuuta naista kohtaan, ja päättää lähteä etsimään naista, hänen talonsa luota. Mies on hyvin rakastunut naiseen vaikka naisen kuva on vain mielessä eikä naisen historiasta tai nykyisyydestä ole minkäänlaista tietoa. Se ei ole missään nimessä mahdoton ajatus vaan hyvin oletettu, kuin se että mies ihastuu verhottuun naiseen, ennemmin kuin alastomaan.
      https://youtu.be/fEgUYqZvlNI

    • Anonyymi

      Tietysti voi. Vastakkaisuus vetää puoleensa magneetin lailla.

    • Anonyymi

      Kyllä se on mahdollista. Helppo tilanne olisi esim. ihastuminen, jos päästät kotiisi kiertävän pölynimurikauppiaan tai huonekalukauppiaan, jolla kuorma-auto pihallasi.
      Tilanteesta, dialogista ja pölynimurin esittelysessiosta tai huonekalujen raajaamisesta ja mallaamisesta sattaa muodostua monisyisempi viestintä-tutustuminen-tekemisen meininki.
      Rakkautta vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4771
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      187
      3734
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      179
      3344
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      72
      3144
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2899
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1911
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      177
      1711
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1676
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1375
    Aihe