Jos Puolassa on joskus ollut vähän turvatonta, niin nyt on kyllä tilanne tasaantumassa. Puola on tulevaisuudessa turvallisiin, perinteitä(än) kunnioittavii maihin kuuluva. Sivistyksemme säilyttäjä, ehkäpä taas kerran suuri Euroopassa!
Hyvä puolalaiset!
Puolaan kannattaa matkustaa, vastustaa eurostoliittoa!
3
981
Vastaukset
- Anonyymi
Sivistyksen säilyttäjä? Puola on luisumassa diktatuuriin. Oikeuslaitos on kaoottisessa tilassa. Puola on turvallinen valikoidulle kansanosalle
- Anonyymi
Sä et ole tainnut ees koskaan siellä käydä, joten jos Yle ja HS tiedon lähteesi, niin kandee pitää se turpa kiinni ja olla puhumatta asioista, joista ei mitään tiedä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sä et ole tainnut ees koskaan siellä käydä, joten jos Yle ja HS tiedon lähteesi, niin kandee pitää se turpa kiinni ja olla puhumatta asioista, joista ei mitään tiedä.
Ehkä enemmän kuin arvaatkaan. Kerropa oma totuutesi? Onko Varsovaankin jo perustettu trollitehdas?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947