Vaikka pitäisi suosia paikkakunnan yrityksiä, en millään nyt voi kiittää erästä tiettyä.
Kaupoissa Joulun alla tyrkytetyt laatikkoruuat ovat kamalaa mautonta mössöä. Myös kahvilassa Kiuruvedellä sain kerran niin suolaisen pivin ettei sitä syönyt pirukaan.
Mikä ihme mättää?
Panostakaa laatuun
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on typerää kommentointia, hävettää jos kiuruvetistä.
Väitän, että esim. Saarioisilta saa parempaa laatua. Vaihdan kauppaa ellei sitä saa entisestä. - Anonyymi
Aloitus on täynnä vihapuhetta.
- Anonyymi
Olet erittäin typerä henkilö haukkumaan tätä vihapuheeksi.
Aikoinaan kun lähdin pois kiuruvedeltä toivoin että kiuruveden päälle pudotettaisiin suuri ydinpommi jonka sienipilveä olisi mukavaa katsoa iisalmen paloisvuoren laelta ja taputtaa.
- Anonyymi
Pitäis suosia kiuruvetisiä yrittäjiä vaan palvelu on useammassa paikassa huonoa, omistajat ylimielisiä ja teennäisiä. Style by sannassa on aidosti ystävällinen asiakaspalvelu.
- Anonyymi
Style by sannalle peukku täältäkin. Toisen vaatekaupan kotka vois ottaa kyllä mallia eikä kahtelis ihmisiä nokan vartta pitkin..
- Anonyymi
Kiuruvesi voisi tulla esille vaikkapa vain näillä ruoka- ja leipomustuetteilla kun panostettaisiin laatuun ja omaperäisyyteen. Valitettavasti ei panosteta. Joskus kahvilassakin olen saanut tylppöä palvelua. Ilmeisesti ei sovi hienoon paikkaan tai suku väärä.
- Anonyymi
Ei taida sillä suvulla hirveästi olla varaa arvostella muita!
- Anonyymi
Onpas se kahvilan ja muiden tuotteiden kilpailija käärmeissään.
- Anonyymi
Pelkkä asiakas olen ja huonoa palvelua saanut pari kertaa. Ehkä pihvini suolataan tarkoituksella, tuntuu siltä.
En ole missään tekemisissä koko suvun kanssa joten ehkä luulotautia, mutta kiuruvetiset tuntien.....
Joulurauhaa kuitenkin nyt, anteeksi valitus!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461