Maaliruiskuista

Töhry

Sanokaapa puolueettomasti onko 500e maaliruiskulla maalaaminen miten erilaista, verrattuna 20e ruiskuun?
Molemmat näyttävät samanlaisilta. Kehuuko myyjä ruiskuaan, että saisi vedettyä tyhmältä rahat.

5

1032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No onhan niillä eroa kuin yöllä ja päivällä. Mutta jos et itse tiedä ruiskuista mitään, niin tuskin sinä huomaat sitä eroakaan. Molemmilla saat jonkinmoisen jäljen aikaan. Mutta kun maalataan joka päivä monta autoa ja pitää tulla laadukasta jälkeä, niin silloin pitää olla kunnon ruisku, joka pelaa kunnolla ja takuut on kunnossa. Ruisku on maalareille aina vähän henkilökohtainen juttu. Kalliita laaturuiskujakin on monta eri merkkiä ja niilläkin on eroja, jostain merkistä joku pitää ja kehuu hyväksi ruiskuksi ja toinen maalari sanoo etteihän tuolla pysty ollenkaan ruiskuttamaan. Jos aiot maalata siilä ruiskulla auton ja siitä pitäisi vielä tulla sellainen, että kehtaa ajella kylillä, niin en kyllä suosittele 20€ ruiskua

    • henni8

      no meillä ainakin on halpa ruisku ja teki tosi hyvää jälkeen viime kesänä kun mies maalasi autoon puskurit..

    • massimo81

      Kai se on ihan sama vedäkkö sillä 20 euron ruiskulla vai 500 euron ruiskulla, jos ensimmäistä kertaa kokeilet, ni ei sillä sen parempi jälki tuu..
      Mut onnee yritykselle..

    • maalari

      Joo, ei sillä ole oikeastaan merkitystä mitä ruisku maksaa. Jos et osaa maalata, niin et saa hyvää pintaa sen kummemmin 500 e ruiskulla kuin 20 e ruiskulla!
      Ammattilaiset eivät tee yhtään mitään halvoilla ruiskuilla, niisä ei mene kuin hermot! Kokemusta on! Devilbiss on ihan hyvä merkki, toki on muitakin hyviä merkkejä!

      • henni8

        ruiskui maksanut 20 euroo vaan 50 euroo.. mies ei maalaa ekaa kertaa vaan kokemusta löytyy monenmuunlaisista ruiskuista


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      305
      11706
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7156
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5972
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5329
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      53
      4409
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4319
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      62
      3628
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3621
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3248
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3165
    Aihe