Silmissä lasittunut ja sumuinen katse

Mistä johtuu silmien sumuinen ja lasittunut katse, kun käyttää Risperidonia? Lisäksi pupilli on pieni piste kuin neulan pää. Huomaavatko muut ihmiset sen?
21118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lisäksi silmät seisovat kuin jähmettyneenä ilmeettömiksi.

Äänestä

Psyykenlääkkeet saattavat aiheuttaa silmiinkin tuollaista, samaahan huumeet tekevät.
Kun on lääkkeistä pikkuisen turruksissa niin silmistä sen voi huomata.
Muut ihmiset saattavat nähdä jos osaavat katsoa, kaikki eivät näe toisen silmistä mitään erilaisuuksia jos ei ole jotain todella poikkeavaa.

Lääkityn ihmisen, jos on vahva lääkitys, niin sellaisenkin erottaa ilmeistä ja eleistä sekä liikkeistä joskus ihan vastaantullessa.

Ne ovat osa lääkkeiden sivuvaikutuksia joille ei periaatteessa pysty tekemään mitään kun lääkkeitä käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä johtuu silmien sumuinen ja lasittunut katse, kun käyttää Risperidonia? Lisäksi pupilli on pieni piste kuin neulan pää. Huomaavatko muut ihmiset sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu