Voisinko saada apua peliongelmaani?

Anonyymi

Hei näkijä- olen jäänyt kiinni nettipelaaminen. Olen käyttänyt lähes kaikki keinot sen lopettamiseen, mutta en pääse irti. Voisiko joku näkijä auttaa., Olen todella avun tarpeessa. Olen keski- ikäinen nainen.

2

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä voit saada apua peliongelmaasi.
      Älä aikaile hetkeäkään, vaan hommaa itsellesi tukea tilanteeseen.
      Peluurin auttava puhelin toimii numerossa 0800 100 101.
      Se on maksuton.
      Siihen voi soittaa arkisin 12 - 18 nimettömästi.

      Aloitat uuden vuoden järkevästi. Apua ja tukea saat.

      Rm

    • Anonyymi

      Apu löytyy!

      Ja kun on kysymys TODELLISESTA avun lähteestä, Jumalasta, pitää ottaa yhteyttä Häneen itseensä. Miten se tapahtuu? Samalla periaatteella kuin otat yhteyttä ihmisiinkin. Jumalalle puhumista sanotaan rukoukseksi. Mutta Hän kuulee vain sellaiset puheet, jotka välitetään Hänelle syntiemme sovittajan, ylösnousseen Jeesuksen Kristuksen kautta. Ota vastaan Hänet syntiesi sovittajaksi ja elämäsi Herraksi! Pyhä Henki alkaa johdattaa sinua kuten kaikkia Jeesuksen sijaiusuhrilla puhdistettuja ihmisiä.

      Nyt alkaessasi etsiä todellista totuutta Jumalasta, Jeesuksesta, taivaasta... aloita etsintä tästä linkistä, jolla pääset alkuun:

      http://www.Jeesus-on-Herra.com

      Siunausta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe