teboil öljyjen ylivoimainen paremmuus

Anonyymi

on käynyt selväksi että TB öljyt ovat erittäin laadukkaita ja samalla järkihintaisia. en tiedä mihin tämä peustuu mutta mielikuva on tämä.

hyvää joulua kaikille öljyihmisille

5

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niissähän on panostettu erityisesti kylmäominaosuuksiin joita painotettiin TM 2006 öljytestissä, tuon testivoiton maineella ratsastavat vieläkin.

      En sano että ovat huonoja, kylmäkäynnistys on eniten konetta kuluttavia tilanteita ja kylmässä Suomessa öljyn kylmäominaisuudet jopa tärkeämpiä kuin joku maksimaalinen kulumissuoja lämpimänä.

      Ei Teboilit välttämättä kulumis tai puhtaanapitotestissä voittaisi, mutta tuskin ihan huonojakaan ovat näillä alueilla.

      Omat kokemukset ainakin pelkästään positiivisia. Esim 5w40 öljyistä teboililla parhaita viskositeetti-indeksejä, juoksevaa kylmänä mutta pysyy paksuimpina kuumana.

    • Anonyymi

      Onko aloittaja joku Teboin myyjä, joka ei saa öljyä myydyksi, kun ei se öljy oo yhtään parempaa kuin muutkaan.

      • Anonyymi

        Ei ehkä olekaan parempaa, mutta normaalikäytössä varmasti riittävän laadukasta. Hinta vaan on paljon halvempi kuin eräillä "premium" öljyllä. Edelliseen autooni vaihdoin öljyt 16 kertaa. Ei öljynkulutusta . Ei mitään ongelmia Teboil diiamondista.


    • Mulle riittää että öljy täyttää luokitukset. Ei ole koskaan ollut ongelmia vaikka tilaan ulkomailta tuntemattoman merkkistä luokitukset täyttävää öljyä

    • Anonyymi

      Teboilin öljyt ovat ominaisuuksiltaan parhaasta päästä. Vertasin teboilin suomessa! valmistettavan 5w-20 ecoboost öljyn ominaisuuksia useiden muiden valmistajien öljyihin. Tekniset tiedot piti siis erikseen pyytää kun eivät julkaise netissä. Tuloksena oli että parhaimmat öljyt fordiin ovat teboilin ja liqui molyn valmistamat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3419
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2635
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2594
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1836
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1566
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1341
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1288
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1259
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      109
      1201
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1166
    Aihe