Ajatukseni ovat sinussa, rakkaani.
Ikävöin ikävöin sinua. Yritän toisinaan laittaa ihan rajaa tälle ikävöinnille, mutta turhaan, sillä huomaan kuiten hetken kuluttua taas ajattelevani sinua, En kuitenkaan koe ikävöinnin tilaa negatiivisena kokemuksena, päinvastoin. Olethan minulle merkityksellinen ihminen kaikki: omana itsenäsi.
Ensi kertaa, kun tapasimme, veit jo jalat altani ja ikään kuin astelit suoraan sydämmeeni. Oliko minulla ovi auki vai oliko sinulla avain ? Tunnuit niin tutulta, näin kotoisalta.
Olen pohtinut sitä, mitä minulle tuolloin tapahtui. Ihastuminen on selvä, mutta se ei yksin riitä kuvaamaan sitä tunnetta, jonka koin. Tunne oli huomattavasti voimakkaampi. Ensi tapaamisesta lähtien tunteeni sinua kohtaan ovat vain voimistuneet. Olikohan tämä rakkautta ensi silmäyksellä?
Nyt olen pyytänyt sinua treffeille, johon et ole vielä vastannut. Minun kannaltani minuutit ovat pidentyneet ja odottavan aika on pitkä, näin sanotaan.
Mietin, miltä sinusta mahtoi tuntua, kun sait viestini? Oliko se karmea järkytys vai iloinen yllätys vaiko siltä väliltä? Haluaisin sinua hoputtaa, mutta en kuitenkaan.
Harkitse rauhassa rakkaani kyllä minä jaksan odottaa.
Rakkaudella
Halaus.
Ajatukseni ovat sinussa
8
815
Vastaukset 8
- Anonyymi
Onko sulla ymmärryksessä jotain vikaa , jos toinen on ilmaissu ettei treffit kiinnosta?
- Anonyymi
Jep, kyllä se yks kertaa riittää 😂 take the hint
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, kyllä se yks kertaa riittää 😂 take the hint
mut mitä jos ei saa yhtettä jotki onsk neuvoo
- Anonyymi
Sinun ei kannata murehtia tällaista kun asia on hoidossa : ) et vain ole perillä meidän asioistamme. Tämä riittänee päivitykseksi tuolta osin. Onnellista uutta vuotta sinulle.
,,,jälleen odotan... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinun ei kannata murehtia tällaista kun asia on hoidossa : ) et vain ole perillä meidän asioistamme. Tämä riittänee päivitykseksi tuolta osin. Onnellista uutta vuotta sinulle.
,,,jälleen odotan......lisään...tämä siis 25.12.19 klo 17.32
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
...lisään...tämä siis 25.12.19 klo 17.32
mut ooks geii
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
...lisään...tämä siis 25.12.19 klo 17.32
mut mitä ees tapahtu sillo tuliks pyöräl vastaa ooohhh
- Anonyymi
Avain on varmaan hallussa, mutta muuten menee järkytyksen puolelle. Psykoile jatkossa muille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581676Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651172- 138953
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14794Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41608
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90568- 46552
- 45498
- 47485