Elelen omassa mielikuvitusmaailmassani

Anonyymi

ja siellä on hyvä olla, koska siellä pääosassa olet sinä, nainen. Mutta paha kyllä, ei tuo valtava ja itselleni mielenmukainen kupla taida vastata realiteetteja. Mutta tämä kupla on niin mieluinen minulle, että en hennoisi sen puhkeavan. Päinvastoin, toivoisin sen muuttuvan hyvin pian osaksi todellista elämääni. Mulla on kyllä hyvä mielikuvitus ja olen hyvä selittämään asioita ja toisen ihmisen, tässä tapauksessa sinun sanomisia ja käyttäytymistä tukemaan kuplassa vallitsevia omia unelmiani, joten on vähän toivoa sille, että kupla vahingossa puhkeaisi. Ei taida puhjeta. Tuossa maailmassa minulla on sinut ja me teemme yhdessä kaikenlaisia asioita joka päivä, melkein kuin arjessa. Meillä on vuorosanoja, juttelen sinulle ja sinä vastaat minulle, ja meillä on kovin hauskaa. Tai siis ainakin minulla on hauskaa. Joo, tiedän ja ymmärrän, että sinun mielestäsi, nainen, tämä kuulostaa kovin säälittävältä, mitä se kyllä ihan aidosti onkin, enhän muuten tästä tällä avalla kirjoittaisikaan. Tiedostan, että olen pihalla oikeasta elämästä ja vieraantunut elämän perusasioista, mutta on minulla sentää yksi puolustus, se, että hullaantuminen johtuu sinusta. Jos ei sinulla olisi tuollaista vaikutusta minuun, niin en elelisi kuplassani. Ei huolta kaikin osin sentään, sinä saat minuun helposti kontaktia, mutta ymmärrän viestisi kuplaelämäni ihanteiden valossa, joten yritä ymmärtää ja ole kärsivällinen tällaiselle todellisuudentajun kadottaneelle maailmojen rakentajalle.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lääkitystä pitää säätää. Lähete lääkärille asap. Ovat auki joulunakin, verkossa.

    • Anonyymi

      Mitä tarkoittaa "sinä saat minuun helposti kontaktia"? Jos hän sinua kontaktoi, miksi ette ole yhdessä?

      • Anonyymi

        Hän voi ottaa minuun yhteyttä jos tahtoo. Emme ole yhdessä. Hän ei ehkä tahdo, syytä en tiedä ja siitä tämä kirjoitus yleensä.

        Ei siis tarkoita, että kontaktoisi minua, mutta voisi niin tehdä. Tekee niin varmaan, jos hän minua johonkin tarvitsee eli jonkinlainen hyödyke ilmeisesti olen, muuten en ehkä kiinnosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hän voi ottaa minuun yhteyttä jos tahtoo. Emme ole yhdessä. Hän ei ehkä tahdo, syytä en tiedä ja siitä tämä kirjoitus yleensä.

        Ei siis tarkoita, että kontaktoisi minua, mutta voisi niin tehdä. Tekee niin varmaan, jos hän minua johonkin tarvitsee eli jonkinlainen hyödyke ilmeisesti olen, muuten en ehkä kiinnosta.

        ”Ehkä tahdo”? Eli oletan ettet ole puhunut asiasta hänen kanssaan millään tasolla?


    • Anonyymi

      Huh miten helpottavaa lukea tämä viesti, en olekaan onneksi ainoa joka elää vastaavanlaista mielikuvituselämää. Pelastit jouluni!

      • Anonyymi

        Sivusta. Eiköhän suurin osa tällä palstalla käyvistä vietä tuollaista mielikuvituselämää ainakin ajoittain. Oikeastaan olisi aika omituista, jos ei niin tekisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sivusta. Eiköhän suurin osa tällä palstalla käyvistä vietä tuollaista mielikuvituselämää ainakin ajoittain. Oikeastaan olisi aika omituista, jos ei niin tekisi.

        Taidat olla oikeassa. On aika surullista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe