Hei, arvatkaa mitä. Hyvää jouluu kaikille aidoille

Anonyymi

palstapersoonille. Trollit voi häipyä ties minne Vjeenälälläällee ja tekoturkiskauppoihin. Arvaa mitä mies, tiiätkö sen tunteen ku istut ja tiedät, että sun ajattelusta on tuhoutunut noin 30%:a oikeasti, kädet tuntuu vain yhden luun verran ja sulla on pistelevää ihon alaista kerrosta, joka polttaa ja kirvelee. Sun aukossa tuntuu pötkylä ja kun istut vähän lisää, niin saat hajuhaittoja, sun oireet kovenee ja sun päätä rupee särkee? Joo, niin minäkin. Että hyvää joulua vaan sullekin, ihan vilpittömästi. On se rankkaa kun 60%:sti työkyvytöntä ihmistä harhautetaan ja kontrolloidaan kaikista suunnista ihan vaan sen takia, että ihminen "kynnelle kykene": No eipä siinä. Toivottavasti saitte kaikki kivjoa joululahjoja ettekä ollu yksin ja kivuissanne jouluna. Aattelin ostaa itelleni ehkä jonkuu pinene paketin huomenna. No ei sekään putkeen mee, niinkuin ei mikään.

En oo saanu asuntotarjousta vieläkään. Ei kyllä pitäisi olla siihen vaikuttavia asuntoja. Kyllähän ihmisellä pitäis olla oikeus muuttaa myös pois. Toivottavasti tästä ei tehdä valintakysymystä sentään, että täytyy evoluutio-oraakkelille käydä vastailemassa typeriä Luulis, että sille riittää nuoret johtajat joille vittuilla, ja että jättää meidät tarpeeksi sairaat jo rauhaan. Mitä pointtia viedä vammautuvia idiootteja perässään?

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää joulua!

      • Anonyymi

        Hei jouluu meenii jo, katsoin kaleenteeristaa iihaan itse. Vuosi seuraavaan jouluun ja hyvä niin, puh.
        Nyt valmistaudutaan vuoden vaihtumiseen, tervetuloa rakkauden- ja onnentäyteinen 2020! Uudenvuoden maraton musiikkipuolella on ollut käynnissä jo yli neljä tutia ja jatkuu nyt noin 140 tuntia vuodenvaihtumiseen, live-dj:t soittelee koko ajan.
        Diskopallot välkkymään! :D


    • Anonyymi

      Oletko sekakäyttäjä?
      Parasta mennä katkolle, olet todella syvällä.

    • Anonyymi

      Ole mies jo hiljaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      837
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe