Olen harkinnut Bemarin ostoa, ja koska en nyt uutta laita, olen haarukoinut vm. 2014-2017 bensa-Bemua. Ajetut km:t alle 100 t. Mitä näissä 3-sarjan 318 tai 320 farkuissa kannattaisi ostopäätöstä tehdessä ottaa huomioon? Onko näissä jakopää- tai muita moottorimurheita/teknisiä murheita? Hojotatrollien mielipiteitä en halua.
BMW 318i tai 320i mitä mieltä
8
82
Vastaukset
- Anonyymi
Suutinongelmia, puolia menee ja tupaa kuluttamaan öljyä.
- Anonyymi
Missä kilometremeissä alkaa suutivaivaa tulla ja mitä korjaus maksaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä kilometremeissä alkaa suutivaivaa tulla ja mitä korjaus maksaa?
Pienellä googletuksella selvisi että ongelmat voi alkaa suuttimien ja puolien kanssa jo niinkin alhaisessa lukemassa kuin 30t mailia, eli alle 50tkm.
Kiinasta saa halvalla uusia suuttimia, noin 50 - 60 euroa / kpl, mutta jos merkkivalmisteen haluaa niin näyttää maksavan noin parisataa euroa kappaleelta ja asennus päälle.
- Anonyymi
Kannattaa myydä pois ennen kuin mittarissa on 200 tkm. Sen jälkeen vikoja riittää.
- Anonyymi
Ei, vaan alle 50tkm ajettuna, ennen suutinvikoja, muuten jää "käsiin", kun kukaan ei huoli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, vaan alle 50tkm ajettuna, ennen suutinvikoja, muuten jää "käsiin", kun kukaan ei huoli.
Väitätkö, että suutinvika on korjaamaton paikka? Meneehän Passateistakin suuttimia, silti niitä ihmiset ostaa.
- Anonyymi
Oijoi, nyt tunnen itseni kateelliseksi! Sen verran kova hankinta on tässä suunnitteilla. Oikein öky-premiumia puskee.
- Anonyymi
No ihan vapaasti sitten. Ymmärrän, että sinua ahdistaa, kun kaikki eivät aja samanlaisella autolla kuin sinä - epäilemättä Toyotalla, jossa ei ole muuta hyvää kuin järjetön hinta käytettynä siihen nähden mitä sillä saa; ruman näköinen, huonot sisätilat ja ennen kaikkea huono ajettavuus! Minä haluan autoltani muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1336497
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495632- 1074725
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434412Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?483797- 502942
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.432819Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242182- 332166
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152137