Olen harkinnut Bemarin ostoa, ja koska en nyt uutta laita, olen haarukoinut vm. 2014-2017 bensa-Bemua. Ajetut km:t alle 100 t. Mitä näissä 3-sarjan 318 tai 320 farkuissa kannattaisi ostopäätöstä tehdessä ottaa huomioon? Onko näissä jakopää- tai muita moottorimurheita/teknisiä murheita? Hojotatrollien mielipiteitä en halua.
BMW 318i tai 320i mitä mieltä
8
122
Vastaukset
- Anonyymi
Suutinongelmia, puolia menee ja tupaa kuluttamaan öljyä.
- Anonyymi
Missä kilometremeissä alkaa suutivaivaa tulla ja mitä korjaus maksaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä kilometremeissä alkaa suutivaivaa tulla ja mitä korjaus maksaa?
Pienellä googletuksella selvisi että ongelmat voi alkaa suuttimien ja puolien kanssa jo niinkin alhaisessa lukemassa kuin 30t mailia, eli alle 50tkm.
Kiinasta saa halvalla uusia suuttimia, noin 50 - 60 euroa / kpl, mutta jos merkkivalmisteen haluaa niin näyttää maksavan noin parisataa euroa kappaleelta ja asennus päälle.
- Anonyymi
Kannattaa myydä pois ennen kuin mittarissa on 200 tkm. Sen jälkeen vikoja riittää.
- Anonyymi
Ei, vaan alle 50tkm ajettuna, ennen suutinvikoja, muuten jää "käsiin", kun kukaan ei huoli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, vaan alle 50tkm ajettuna, ennen suutinvikoja, muuten jää "käsiin", kun kukaan ei huoli.
Väitätkö, että suutinvika on korjaamaton paikka? Meneehän Passateistakin suuttimia, silti niitä ihmiset ostaa.
- Anonyymi
Oijoi, nyt tunnen itseni kateelliseksi! Sen verran kova hankinta on tässä suunnitteilla. Oikein öky-premiumia puskee.
- Anonyymi
No ihan vapaasti sitten. Ymmärrän, että sinua ahdistaa, kun kaikki eivät aja samanlaisella autolla kuin sinä - epäilemättä Toyotalla, jossa ei ole muuta hyvää kuin järjetön hinta käytettynä siihen nähden mitä sillä saa; ruman näköinen, huonot sisätilat ja ennen kaikkea huono ajettavuus! Minä haluan autoltani muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135