Katkera naiselle

Anonyymi

Väärin toivoa, mutta toivon, että eroat. Siinä sattuu viattomiakin, mutta en voi tälle tunteelle mitään. Sinunkin pitäisi kokea se sama ahdistus ja kärsimys, minkä minäkin. Etkö edes tajunnut, kuinka paljon satutit mua? Satutit ihan helv*tisti. Salailit asioita ja leikit kanssani. Jos sulla on mies, niin se voidaan sanoa ääneen, eikä mainita vain kaverista. Jos oot muuttanut yhteen, sekin voidaan sanoa ääneen, eikä piilotella asiaa. Jos odotat lasta, senkin voit sano ääneen, etkä piilotella asiaa. Väitit olevasi rehellinen - no et ole. Tiesit mitä tunnen, niin miksi halusit pitää minua piinassa? Olisit voinut vain sanoa suoraan. Nautitko? Niin monta vuotta tunnettiin, että kyllä näistä asioistakin voi puhua. Kyllä mä tiesin koko ajan, että ennen nykyistä sulla kerkesi olemaan suhde toisen naimisissa olevan yhteisen tuttumme kanssa. Tultiinhan siitä mulle vielä erikseen kertomaan. Ja menit vielä yhteen miehen kanssa, joka oli namisissa. Sekään ei häirinnyt. Ja senkin jälkeen halusit sitten vielä tavata ja nähdä? Tiedän, että heidän ero tuli vuoksesi. Musta tuntuu toisaalta, että miehes vähän kusetti sua asiassa. Varmaan selitys meneillään olevasta eroprosessista uppos suhun kuin kuuma veitsi voihin. Mitä helv*ttiä oikein puuhasit? Siinä, sitten rikottiin yksi perhe samalla. Et halunnut koiraa, etkä lasta, vaan kuinkas kävikään? Luuletko nyt sitten olevasi hyvä ihminen? Halusit vielä nähdä mua, kun jo odotit. Ja sitten sulla ei ole edes luonnetta vastata suoraan kysymykseen. Se on oikeasti jo sairasta. Yhtä sairasta kuin että kirjoitan jonnekin v*tun nettipalstalle. Toivon, toivon sydämeni pohjasta, että karma saavuttaa sut ja saat mitä olet tilannut. Ja että mä vihdoin unohtaisin sut kokonaan. Olisit korkeintaan kuin paha uni menneisyydestä.

2

1146

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luota. Kyllä henkilökohtainen helvetti löytää sitä naista. Näin vain käy. Ei välttämättä suhteeseen liittyen, mutta johonkin sellaiseen , mikä on hänelle tärkeä ja kipeä. Älä ole katkera. Myrkytät itseäsi. Jatkaa elämää. Tsemppiä.

    • Anonyymi

      Mitä pahaa se nainen on tehnyt!?
      Ihan naurettava aloitus.
      Jos naimisissa oleva mies etsii uuden ei vika ole naisessa vaan siinä miehessä.
      Toivottavasti karma kurittaa sinua.
      Eläisit omaa elämää!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      1682
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      212
      1093
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      776
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      256
      596
    5. 31
      530
    6. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      519
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      514
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      200
      503
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      446
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      433
    Aihe